Ralf Ibing / augenklick/firo Sportphoto / dpa Picture-Alliance via AFP

Lewandowski ismét megmutatta, miért lett az év játékosa

A 93. percig úgy tűnt, a Bayern Leverkusen zárja az élen 2020-ban a Bundesligát, de akkor jött a FIFA által is az év játékosának választott Robert Lewandowski, aki győztes gólt szerzett, így a Bayert München ugrott az első helyre.

Gulácsiék nem bírtak a kiesőjelölttel, menthetetlen a Schalke
Huub Stevens sem tett csodát a nyeretlen utolsó helyezettel.

Az már délután kiderült, hogy az RB Leipzig nem pályázik az elsőségre, ugyanis csak gól nélküli döntetlenre futotta erejéből a Köln ellen. A kérdés eldöntése az esti rangadóra maradt, amelyen a Bayer Leverkusen a Bayern Münchent fogadta.

Jól kezdtek a hazaiak, és már a 14. percben vezetést szereztek: Nadiem Amiri beadását Patrik Schick lőtte a hálóba (1-0).

A 43. percben Lewandowski egy közeli fejessel egyenlített (1-1).

A második félidőben veszélyesebb volt a Bayern, mégis úgy tűnt, hogy martad a döntetlen, és így a Leverkusen zárja az élen az évet. A 93. percben aztán jött Lewandowski, aki egy megpattanó lövéssel kiharcolta a Bayern München győzelmét (1-2)