Öngóllal kapott ki, egyre nagyobb bajban az Arsenal

Laurence Griffiths / POOL / AFP

A Tottenham és a Liverpool is döntetlent játszott a Premier League 12. fordulójában, így a londoniak maradtak az élen, de csak jobb gólkülönbségük révén előzik meg a címvédőt.

A Tottenham Harry Kane védhető lövésével került előnybe a Crystal Palace ellen, a hazai kapus, Vicente Guaita biztos nem érezte jól magát, hogy gól lett a jelenet vége.

A második félidőben a Spurs nagyon visszavett, a Palace pedig felbátorodott, és ez egyenlítést ért, Eberechi Eze szabadrúgása kipattant Hugo Llorisról, és Jeffrey Schlupp kapcsolt a leggyorsabban.

Ha kritizáltuk Guaitát a bekapott gól miatt, akkor meg kell említeni, hogy a végén miatta nem tudott nyerni a Tottenham, mert Kane közeli fejesét és Eric Dier szabadrúgását is bravúrral szedte ki, Ben Davies ravasz beadásánál pedig a léc segítette ki.

A Liverpool a térdsérülés miatt 6-8 hétre kidőlt Diogo Jota nélkül kezdte a Fulham elleni meccset, amelynek első félideje Gera Zoltán egykori klubjáról szólt, amely Bobby Decordova-Reid gyönyörű lövésével sokkolta a címvédőt.

A Pool nyomott a második félidőben, de végül egy büntető kellett az egyenlítéshez, Georginio Wijnaldum szabadrúgásánál a sorfalban felugró Aboubakar Kamara kezét érintette a labda, a megítélt 11-est Mohamed Szalah középre lőtte, de kis szerencsével így is sikerrel járt.

Szalah 20 gólt szerzett idén a PL-ben, ezzel egyelőre ő 2020 legjobb góllövője Angliában.

Amíg a Spurs és a Liverpool döntetlent játszott, addig a Southampton 3-0-ra verte a Sheffieldet, és ezzel két pontra feljött az első két helyezettre. A Soton csak ideig-óráig állt a harmadik helyen, mert a Brightont egy félidő alatt lerendező Leicester letaszította onnan.

Az Arsenal továbbra is gödörben van, utolsó öt bajnokiján mindössze egy pontot szerzett, most a Burnley-től szenvedett vereséget odahaza. A vendégek gólját az Arsenal francia csatára, Pierre-Emerick Aubameyang hozta össze, és a londoni csapat, amely Xhaka kiállítása miatt a második félidő nagy részét emberhátrányban játszotta, csak a 15. a tabellán.