Nemzetközi foci bajnokok ligája

Rekordparádét hozott a Liverpool dániai BL-meccse

Bo Amstrup / Ritzau Scanpix / AFP

Idegenbeli döntetlennel zárta szereplését Liverpool labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája D csoportjában, miután a hatodik fordulóban 1-1-re végzett a dán FC Midtjylland vendégeként.

Neymar és Mbappé vezetésével átrohant a törökökön a PSG
A párizsiak a megismételt BL-mérkőzésen kiütötték az Istanbul Basaksehirt.

Jürgen Klopp nyugodtan kísérletezgethetett, hiszen csoportelsőként lépett pályára csapata, és nem véletlenül mondta azt a mérkőzés előtt, mennyire büszke a fiatal játékosaira, ugyanis a herningi MCH Arenában minden idők legfiatalabb liverpooli BL-kezdőcsapatát küldte pályára.

A ’Pool 128. mérkőzésén 24 éves és 26 napos átlagéletkorú csapattal kezdett, erre korábban még nem volt példa.

A mérkőzést nagyszerűen kezdték az angolok, egy rosszul hátra passzolt labdára Mohamed Szalah csapott le, és 55 másodperc alatt vezetést szerzett (1-0).

Ez is rekord, ilyen gyorsan még sohasem szerzett gólt a Liverpool a BL-ben.

Szalah ráadásul másik klubrekordot is átírt, ez volt a 22. gólja a Bajnokok Ligájában, és ezzel lehagyta a 21 gólos klublegendát, Steven Gerrardot.

A hazaiak nem adták fel, a második félidőben sokkal jobban futballozva előbb Alexander Scholz egyenlített büntetőből a 62. percben.

Majd szerzett még egy gólt, de azt a játékvezető les miatt nem adta meg.

Klopp idegesen járták a kispadnál, a hajrára becserélte Robertsont, Hendersont és Firminót is, de Minamino hiába talált be, a VAR ezt is érvénytelenítette, maradt az 1-1.

A másik mérkőzésen az Atalanta 1-0-ra győzött az Ajax otthonában, így csoportmásodikként szintén nyolcaddöntős.