89 éve alázták meg legutóbb így a német futballválogatottat

Emberemlékezet óta nem játszott ennyire gyengén a német labdarúgó-válogatott, mint kedden, amikor 6-0-ra kikapott a spanyolok elleni, sevillai Nemzetek Ligája-mérkőzésen.

A hazaiak a 17. percben szereztek vezetést Morata fejesével (1-0).

A Juventus csatára percekkel később ismét betalált, de akkor a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt (a visszajátszások alapján minimum kétséges volt a döntés).

De nem kellett aggódni, hiszen a 33. percben Olmo fejese ugyan levágódott a keresztlécről, de Ferrán Torres nyolc méterről nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába (2-0).

A 38. percben Fabián Ruiz bal oldali beadását Rodri bólintotta a hálóba (3-0).

A szünetben lehet, megpróbálta összekapni a csapatot Joachim Löw, de nem járt sok sikerrel. A spanyolok továbbra is elképesztő fölényben futballoztak, az 55. percben egy sakk-matt helyzetet követően Ferrán Torres lőtt az üres kapuba (4-0).

Sőt, a 71. percben ismét a Manchester City csatára villant, ezúttal 16 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot – mesterhármas (5-0).

A kegyelemdöfést a 89. percben Oyarzabal adta meg egy újabb üres kapus góllal – mintha kispályán játszottak volna a hazaiak (6-0).

A német válogatott legutóbb 1931-ben kapott ki ilyen megalázó különbséggel, akkor Ausztria verte 6-0-ra.

Nemzetek Ligája, 6. forduló

A divízió, 3. csoport:
Horvátország – Portugália 2-3 (1-0)
gól: Kovacic (29., 65.), illetve Rúben Dias (52., 90., Joao Félix 60.)

Franciaország – Svédország 4-2 (2-1)
gól: Giroud (16., 59.), Pavard (36.), Koman (94.), illetve Claesson (4.), Quaison (88.)

A végeredmény: 1. Franciaország 16 pont, 2. Portugália 13, 3. Horvátország 3 (9-16), 4. Svédország 3 (5-13)

4. csoport:
Spanyolország – Németország 6-0 (3-0)
gól: Morata (17.), Ferran Torres (33., 55, 71.), Rodri (38.), Oyarzabal (89.)

A végeredmény: 1. Spanyolország 11 pont/6 mérkőzés, 2. Németország 9/6, 3 Ukrajna 6/5, 4. Svájc 3/5

Az elmaradt Svájc – Ukrajna mérkőzés sorsáról a UEFA dönt

C divízió, 1. csoport:
Luxemburg – Azerbajdzsán 0-0

Montenegró – Ciprus 4-0 (3-0)
gól: Jovetic (14.), Boljevic (25., 28.), Mugosa (60.)

A végeredmény: 1. Montenegró 13 pont, 2. Luxemburg 10, 3. Azerbajdzsán 6, 4. Ciprus 4

D divízió, 1. csoport:
Málta – Feröer-szigetek 1-1 (0-0)
gól: Guillaumier (54.), illetve Á. Jónsson (69.)

Andorra – Lettország 0-5 (0-1)
gól: Cernomordijs (7.), Ikaunieks (57., 60.), Gutkovskis (70., 11-esből), Krollis (90., 11-esből)

A végeredmény: 1. Feröer-szigetek 12 pont, 2. Málta 9, 3. Lettország 7, 4. Andorra 2