Gulácsi Péter kivédett tizenegyesével jött a lipcsei feltámadás

Az RB Leipzig többek között Gulácsi Péter kivédett büntetőjének hála 2-1-re legyőzte a Paris Saint-Germain csapatát a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján.

Moratával a Juventus, Dybalával a Ferencváros rúgatott két gólt
Korán hátrányba került a magyar bajnok, majd a meccs hajrájában két kellemetlen gólt is összehozott az ellenféllel. A csereként beállt Franck Boli szépített.

A franciák nagyon bekezdtek, Ángel Di María egy szemfüles góllal már a hatodik percben vezetést szerzett, majd tíz perccel később egy büntetőt is elvégezhetett. Az argentin rosszul elvégzett lövését azonban kivédte Gulácsi, ezzel meccsben tartva a lipcsei csapatot.

Ez kulcsfontosságúnak bizonyult, mert Christopher Nkunku még a szünet előtt egyenlített egy szép távoli lövéssel. Térfélcsere után hamar büntetőhöz jutott az RB Leipzig is, ezt Emil Forsberg be is lőtte az 57. percben, így a PSG-nek rohannia kellett az eredmény után. A nagy akarásnak nyögés lett a vége, először Idrissa Gueye gyűjtötte be második sárga lapját, majd a hajrában Presnel Kimpembe is így járt.

Eközben a Chelsea simán legyőzte a Rennes együttesét még úgy is, hogy Kai Havertz pozitív koronavírusteszett produkált. Henrique Dalbert kiállításával már a 40. percben emberelőnybe kerültek az angolok, Timo Werner duplája után Tammy Abraham zárta le a találkozót végleg.

A Sevilla úgy győzte le 3-2-re a Krasznodart, hogy az oroszok 2-0-ra elhúztak és a spanyolok emberhátrányban játszottak a második félidőben, Erling Braut Haaland vezérletével pedig a Dortmund is nyert a Club Brugge vendégeként.

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló

E csoport:

Chelsea (angol)-Rennes (francia) 3-0 (2-0)
——————————————
gól: Werner (10., 41., mindkettőt 11-esből), Abraham (50.)
piros lap: Dalbert (40., Rennes)

Sevilla (spanyol)-Krasznodar (orosz) 3-2 (1-2)
———————————————-
gól: Rakitic (42.), en-Nesziri (69., 72.), illetve Szulejmanov (17.), Berg (21., 11-esből)
piros lap: Navas (45+5., Sevilla)

A csoport állása: 1. Chelsea 7 pont (7-0), 2. Sevilla 7 (4-2), 2. Krasznodar 1 (3-8), 4. Rennes 1 (1-5)

F csoport:

Club Brugge (belga)-Borussia Dortmund (német) 0-3 (0-3)
——————————————————-
gól: T. Hazard (14.), Haaland (18., 32.)

Zenit (orosz)-SS Lazio (olasz) 1-1 (1-0)
—————————————-
gól: Jerokin (33.), illetve Caicedo (82.)

A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 6 pont, 2. SS Lazio 5, 3. Club Brugge 4, 4. Zenit 1

H csoport:

RB Leipzig (német) – Paris Saint-Germain (francia) 2-1 (1-1)
————————————————————
gól: Nkunku (42.), Forsberg (56., 11-esből), illetve Di María (6.)
piros lap: Gueye (69., PSG), Kimpembe (95., PSG)

Basaksehir (török)-Manchester United (angol) 2-1 (2-1)
——————————————————
gól: Ba (13.), Visca (40.), illetve Martial (43.)

A csoport állása: 1. Manchester United 6 pont (8-3), 2. RB Leipzig 6 (4-6), 3. Paris Saint-Germain 3 (4-4), 4. Basaksehir 3 (2-5)

G csoport:

FC Barcelona (spanyol)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-1 (1-0)
———————————–
gól: Messi (5., 11-esből), Pique (65.), illetve Cigankov (75.)

Ferencváros-Juventus (olasz) 1-4 (0-1)
————————————–
gól: Boli (90.), illetve Morata (7., 60.), Dybala (73.), Dvali (81., öngól)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 9 pont (9-2), 2. Juventus 6  (6-3), 3. Dinamo Kijev 1 (3-6), 4. Ferencváros 1 (3-11)

Kiemelt kép: Ronny HARTMANN / AFP