Anglia otthon kapott ki, Izlandnak átok a Nemzetek Ligája

A magyarok novemberi pótselejtezős ellenfele, az izlandi válogatott négy fordulót követően is pont nélkül áll a labdarúgó Nemzetek Ligája élvonalában – a csapat ezúttal Belgiumtól szenvedett 2-1-es vereséget Reykjavíkban.

Nem sikerült megtörni a 42 éves nyeretlenséget, de pontot szereztünk Moszkvában
Az oroszok kapufát is lőttek, de nagyon jól állt a lábán a magyar védelem a Nemzetek Ligája 4. fordulójának moszkvai mérkőzésén.

A szigetország egyelőre pontot sem szerzett a nemzetek Ligájában, a legutóbbi kiírásban ugyanis négy vereséggel zárt.

Anglia Harry Maguire kiállítása miatt 60 percet emberhátrányban játszva kapott ki a Wembleyben 1-0-ra a dánoktól, míg a 2018-as világbajnoki döntő párosításában a franciák ezúttal Zágrábban verték 2-1-re a horvátokat.

Az olasz válogatott immáron 19 mérkőzés óta veretlen, ezúttal Bergamóban 1-1-es döntetlent játszott Hollandiával.

Szlovákia a 68. percig 2-0-ra vezetett Nagyszombatban, végül a PSV csatára, Eran Zahavi a hajrában triplázott, így Izrael 3-2-re fordított és győzött.

Nemzetek Ligája, 4. forduló

A divízió, 1. csoport
Lengyelország – Bosznia-Hercegovina 3-0 (2-0)
Olaszország-Hollandia 1-1 (1-1)
A csoport állása: 1. Lengyelország 7 pont, 2. Olaszország 6, 3. Hollandia 5, 4. Bosznia-Hercegovina 2

2. csoport:
Anglia-Dánia 0-1 (0-1)
Izland-Belgium 1-2 (1-2)
A csoport állása: 1. Belgium 9, 2. Anglia 7, 3. Dánia 7, 4. (és kiesett) Izland 0

3. csoport:
Horvátország-Franciaország 1-2 (0-1)
Portugália-Svédország 3-0 (2-0)
A csoport állása: 1. Portugália 10 (9-1), 2. Franciaország 10 (7-3), 3. Horvátország 3, 4. Svédország 0

B divízió, 1. csoport:
Norvégia – Észak-Írország 1-0 (0-0)
Románia-Ausztria 0-1 (0-0)
A csoport állása: 1. Ausztria 9, 2. Norvégia 9, 3. Románia 4, 4. Észak-Írország 1

2. csoport:
Skócia-Csehország 1-0 (1-0)
Szlovákia-Izrael 2-3 (2-0)
A csoport állása: 1. Skócia 10 pont, 2. Csehország 6, 3. Izrael 5, 4. Szlovákia 1

3. csoport:
Oroszország – Magyarország 0-0
Törökország-Szerbia 2-2 (0-1)
A csoport állása: 1. Oroszország 8 pont, 2. Magyarország 7, 3. Törökország 3, 4. Szerbia 2

4. csoport:
Bulgária-Wales 0-1 (0-0)
Finnország-Írország 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. Wales 10 pont, 2. Finnország 9, 3. Írország 2, 4. Bulgária 1

C divízió, 2. csoport:
Észak-Macedónia – Grúzia 1-1 (0-0)
Észtország-Örményország 1-1 (1-1)
A csoport állása: 1. Észak-Macedónia 6 (7-6), 2. Georgia 6 (5-4), 3. Örményország 5, 4. Észtország 2