Élő Nemzetközi foci

Nem várt hőse lett a Bayern Münchennek, cserejátékosa fejelte a Szuperkupa-győztes gólt

A hosszabbításban becserélt Javier Martínez fejesével nyerte meg az Európai Szuperkupát a Bayern München a Sevilla ellen.

Nagyszerűen kezdett a Sevilla, stabil védekezése mellett az első érdemi támadásából tizenegyest harcolt ki, Lucas Ocampos lefejelt labdája tökéletes volt az érkező Ivan Rakiticnek, akit azonban hátulról felborított David Alaba. A büntetőhöz Ocampos állt oda és nagyon lezseren a jobb alsóba gurított.

Innentől főleg a Bayenről szólt a meccs és bár a spanyol csapat jól védekezett, a 33. percben Thomas Müller álompasszát Robert Lewandowski szenzációsan tette le a szabadon érkező Leon Goretzkának, aki okosan bebelsőzte a labdát a kapuba.

A második félidőben már jobban kijött a németek fölénye, az 51. percben szépségdíjas lesgólt szereztek a bajorok és negyedórával később Lewandowski lökése miatt lett érvénytelen az újabb gól, 90 perc alatt nem sikerült eldönteni a szuperkupa sorsát. A hosszabbítás forgatókönyve is hasonlóra sikerült, ám a 104. percben Diego Carlos érthetetlenül szögletre mentett egy labdát, pedig Bono is elérte volna. A szöglet után kifejelt labdát Alaba lőtte kapura, ezt a kapus középre tenyerelte és a négy perccel korábban becserélt Javier Martínez a jobb fölsőbe fejelte a második müncheni gólt.

Ettől fogva a német csapat az időt húzta, a Sevillának pedig nem sikerült helyzetbe kerülnie, pedig mindkét félidőt jól kezdte. Mégis az Európai Szuperkupát a Bayern München nyerte meg.

Európai Szuperkupa

Bayern München (német) – Sevilla (spanyol) 2-1 (1-1)

Bayern: Neuer– Pavard, Lucas Hernández (Martínez – 99.), Süle, Alaba – Goretzka (Davies – 99.), Kimmich – Sané (Tolisso – 71.), Müller, Gnabry – Lewandowski

Sevilla: Bono – Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, Escudero – Fernando, Jordán (Vázquez – 95.), Rakitic (Torres – 56.), Ocampos, Suso (Gudelj – 73.) – De Jong (en-Nesziri – 56.)

Gólszerző: Goretzka (33.), Martínez (104.) ill. Ocampos (13.)

Sárga lap: Alaba (12.), Hernández (91.) ill. Jordán (46.), Koundé (55.), Fernando (70.), Escudero (119.)

Piros lap:

Kiemelt kép: BERNADETT SZABO / POOL / AFP

A Bayern München cserejátékosa volt a nyerőember

A hosszabbításban becserélt Javier Martínez fejesével nyerte meg az Európai Szuperkupát a Bayern München.

Nagyszerűen kezdett a Sevilla, stabil védekezése mellett az első érdemi támadásából tizenegyest harcolt ki, Ocampos lefejelt labdája tökéletes volt az érkező Ivan Rakiticnek, akit azonban hátulról felborított David Alaba. A büntetőhöz Ocampos állt oda és nagyon lezseren a jobb alsóba gurított.

Ki más szerezte volna a Bayern gólját?!

Javi Martínez a 2013-as Szuperkupa-döntőben csereként beállva egyenlített a 121. percben, a hosszabbítás hosszabbításában, majd a Bayern büntetőkkel nyert a Chelsea ellen, és először lett Szuperkupa-győztes.

A baszk játékos most megint csereként érkezett, és az ő góljával vezet a Bayern 2-1-re.

Eldugja a labdát a Bayern

Húzzák már az időt a németek, hátul gurigáznak, csak úgy tessék-lássék támadnak, de más is ezt tenné a helyükben. Időnként azért fel-felvillan elöl Lewandowski, de egyértelmű, miről fog szólni a meccs vége.

Ha új félidő, akkor Sevilla-helyzet

A spanyolok kezdték a meccs utolsó félidejét, rögtön egy helyzettel, a bal szélre átívelt labdára Escudero érkezett jól, de kapu mellé lőtt.

Martínez fejesével ezúttal a Bayern München vezet

Egy szöglet után kifejelt labdát tűzött kapura David Alaba, de pont középre ment, így Bono védeni tudott. A kapusról azonban kötépre pattant ki a labda, Javier Martínez pedig nagy erővel fejelt a jobb fölső sarokba. Öt perce állt be Martínez, jó cserének bizonyult!

Most megint a németek nyomnak

Cseréltek mindkét csapatban, de főleg a Bayernnél van a labda. Bono viszont nagyon határozott, a Sevilla pedig szépen követi a játékot, nem nagyon van fogás a spanyol védelmen.

Kapufa!

El van átkozva en-Nesziri, egy mélységi indítás jutott el a Sevilla csatárához, aki egy csel után tisztán lőhetett, de nem helyezte jól a labdát, ami Neuer lábáról a jobb kapufára csattant. ment en-Nesziri a kipattanóért is, ehhez viszont szintén a kapus ért oda előbb.

Folytatjuk

A Bayern kezdte a félidőt, de egy előre vágott labdából a Sevilla került helyzetbe, Jordán viszont sokat várt a beadással és Süle blokkolni tudott.

Manuel Neuer védett gyönyörűen

David Alaba katasztrofálisan találta el a labdát egy szöglet után, ebből a Sevilla indulhatott, a csereként beálló en-Nesziri került szembe a Bayern kapusával és nagyon óvatosan oldotta meg a feladatot, Neuer simán kitenyerelte a jobb alsóba szánt lövést.

Bono védett újra

Lucas Hernández cselezett némileg váratlanul a bal szélről indulva, de elpiszkálták előle a labdát. Jött viszont Thomas Müller, aki egyből, takarásból tüzelt a kapu jobb oldalába, de a Sevilla kapusa védeni tudott.

És ez is kimarad

A Sevilla okosan játszott a második félidőben, de az utóbbi 5-10 perc a Bayernről szólt. Néhány veszélyes beívelés után jobb szélen Serge Gnabry vetődve ért el egy labdát, amit így középre is lőtt, az érkező Lewandowski bevetődve kotorta kapura. Nem sokat tévedett, de célt tévesztett, maradt az 1-1.

A lelátón legalább ott vagyunk

Magyar résztvevője nincs a döntőnek, de a nézők többségét magyar szurkolók teszik ki, akik az utóbbi percben többször is rákezdtek a Ria-Ria-Hungária rigmusra.

Szegény, Davies!

Sané meg nem adott gólja után az egyik Bayern-csere, Alphonso Davies örömében táncot lejtett az oldalvonal mellett, aztán szóltak neki, hogy hé, haver, melegíts nyugodtan tovább, mert nem ért a gól.

Hihetetlen, újabb meg nem adott gól!

Sané lőtt ballal kapura, ezt még blokkolta Navas, de a labdát Lewandowski lekészítette Sanénak, aki a jobb felsőbe bombázott. Lewandowski viszont lerántotta ellenfelét korábban, a felugrás közben, ezért Anthony Taylor ezt a gólt sem adta meg.

Gnabry tesztelte Bonót, a kapus nyerte a párharcot

Gnabry balról befelé cselezett, majd a hosszút vette célba, de Bono szépen védett vetődve. A kipattanóból Sané próbált gólt szerezni, de Carlos a labda útját állta, így maradt az 1-1.

Lewandowski és Müller bohócot csinált a sevillai védelemből

Sané pazar védők mögé ívelt labdája után Lewandowski Müllerhez fejelt, a németnek pedig méterekről volt szíve visszaadni a lengyelnek, aki simán a kapuba gurított. Apró szépséghiba, hogy Lewandowski lesről indult, ezért a videobíró érvénytelenítette a találatot.

Folytatjuk!

A Sevilla próbált gyorsan gólt lőni újra, Ocampos parádés sarkazása után a centerezés is prímára sikerült, de Jong pedig csak beletette a lábát, de Neuer így is kiütötte a kapuba tartó labdát. Komoly helyzet volt!

Itt a félidő

Anthony Taylor lefújta az első félidőt, így a Sevillának van egy kis ideje szusszanni. Jó kis meccs, főleg a Bayern dominál, a spanyolok viszont szépen zárják le a területeket, főleg beívelésekből volt a németeknek akciója. Jól visszaadja a játék képét, hogy a Sevilla csak egyszer lőtt kapura, a büntetőnél, a müncheniek viszont hétszer is próbálkoztak és 63 százalékban birtokolják a labdát. Félidőben 1-1 az állás, itt még bármi lehet.

Most durván szorongat a Bayern

Sané és Müller is nagyon aktív, a Sevillának rengeteget kell melóznia hátul, de egyelőre állják a sarat.

Hányan tették volna így le?

Rendben, hogy Lewandowski háttal volt a kapunak, de a legtöbb csatár ezt megpróbálta volna levenni, és valahogy kapura fordulni vele. Ő meg okosan visszatette Goretzkának. Főnyeremény egy ilyen csatár, aki nem csak a gólszerzés is, de még gondolkodik is a pályán.

Szenzációs góllal egyenlített a Bayern

Gnabry cseleivel indult az akció, majd Müller zseniális, jobb külsővel az ötösre kanyarított labdáját készítette le Lewandowski az érkező Leon Goretzkának, aki okosan bebelsőzte az egyenlítő gólt a kapu jobb oldalába. Sakk és matt.