Nemzetközi foci bajnokok ligája

Thomas Müller: Ez brutálisabb volt, mint a brazilok elleni 7-1

Thomas Müller, aki két góllal vette ki a részét a Bayern München Barcelona elleni 8-2-es győzelméből, úgy vélekedett a pénteki Bajnokok Ligája-negyeddöntőről, hogy

jobban játszottak, mint a német válogatott 2014-ben, amikor 7-1-re verte a világbajnokság elődöntőjében a brazilokat.

„Nagyon különleges volt, ahogy nyertünk. A 7-1 alkalmával nem kontrolláltuk annyira a játékot, mint most, jók voltunk akkor is, az igaz, de most brutális volt a fölényünk” – összegzett a Sky Germanynak nyilatkozva.

A Bayern 8-2-re verte a Barcát a BL-ben
Ripityára verte a katalánokat az ellenállhatatlanul játszó Bayern München.

A parádésan focizó Müller szerint az volt a sikerük kulcsa, hogy a középpályán nem hagytak teret az ellenfelüknek a kibontakozásra, írja az MTI.

Az elejétől fogva föléjük akartunk kerülni, és nagyon jó első félidőt produkáltunk.

Már a mérkőzés előtt is megvolt a kellő önbizalmuk, ugyanakkor tisztában vannak vele, hogy akkor tudják legyőzni az ellenfeleiket, ha a teljesítőképességük határán futballoznak. Egyetértett vele Kingsley Coman, aki megjegyezte, hogy bár most nagyon jól játszottak, azért nem verhetetlenek.

Nehéz elhinni, ami történt

– lelkendezett az egy gólt szerző védő Joshua Kimmich.

„Az első perctől kezdve teljes mértékben koncentráltak voltunk. A Barcának akadt az elején egy-két helyzete, de mi bátran játszottunk előrefelé és ennek hihetetlen eredmény lett a vége. Ezzel persze még nem jutottunk el az utunk végéig” – mondta.

A Bayern München a szerdai elődöntőben a Manchester City-Olympique Lyon párharc továbbjutójával mérkőzik meg.

Kiemelt kép: Rafael Marchante / POOL / AFP