Messi 700. góljával sem tudott nyerni a Barca

Hat fordulóval a spanyol labdarúgó-bajnokság vége előtt kétpontos hátrányban volt az FC Barcelona a Real Madriddal szemben, így számára extrán fontos volt, hogy győzelemmel zárja az Atlético Madrid elleni keddi csúcsrangadót.

Már önmagában a tény, hogy áll a tabella élén a csapat, frusztráló lehetett, a lapok szerint emiatt egyre forróbb a kispad Quique Setién edző alatt.

Már a Barca-edző kirúgása a téma
Januárban érkezett, de úgy tűnik, fél év alatt sem tudta maga mellé állítani az öltözőt. Márpedig ebbe sokan belebuknak.

A rangadót jól kezdte a Barcelona, a 12. percben Lionel Messi jobb oldali szögletét követően a labda az ötösön álló Diego Costán olyan szerencsétlenül pattant meg, hogy a saját kapujába vágódott (1-0).

A 15. percben Arturo Vidal megrúgta Yannick Carrascót a tizenhatoson belül, tizenegyes. Diego Costa a kapu bal oldalát célozta meg, Marc-André ter Stegen bravúrral védett.

De mindhiába, a játékvezető ugyanis a kapus elmozdulása miatt megismételtette a lövést. Ter Stegen sárgát kapott, Saúl Níguez pedig átvéve a büntető lehetőségét nem hibázott (1-1).

Az első félidő végén még Jan Oblak kapus mutatott be egy bravúr Messi helyzeténél, maradt az 1-1-es állás.

Góllal kezdte a második félidőt a Barca, Felipe cipőjének orra elérte Nelson Semedót, aki nagyot esett, a tizenegyest Messi az elvetődő Oblak helyére emelte (2-1).

Az argentin klasszisnak ez volt pályafutása 700. gólja, 630-at a Barcelonában, 70-et az argentin válogatottban szerzett.

A 62. percben a másik oldalon jött az újabb büntető, Carrasco már a másodikat hozta össze, és Saúl a másodikat rúgta be – igaz, a labda éppen csak átcsorgott Ter Stegen kezein (2-2).

Amennyiben csütörtökön a Real Madrid legyőzi otthon a Getafét, négy ponttal is megléphet riválisától.

La Liga, 33. forduló

Barcelona – Atlético Madrid 2-2 (1-1)
gól: D. Costa (12., öngól), Messi (50., 11-esből), illetve Saúl (19., 62., mindkettőt 11-esből)

Leganés – Sevilla 0-3 (0-2)
gól: O. Torres (23., 35.), El Haddadi (82.)

Mallorca – Celta Vigo 5-1 (3-0)
gól: Budimir (13., 52., az az elsőt 11-esből), Cucho (27.), Pozo (40.), Sevilla (60.), illetve Iago Aspas (50., 11-esből)