Amikor mindenki a hosszabbítást várta, akkor jött a kupaelődöntőt érő Arsenal-gól

2-1-re győzött az Arsenal a Sheffield United otthonában, és ezzel bejutott az FA Kupa elődöntőjébe.

Az Arsenal Nicolas Pépé büntetőjével szerzett vezetést,

míg a Sheffield sokáig csak két meg nem adott gólt tudott felmutatni, mindkettőt les miatt érvénytelenítették.

Végül mégis összejött az egyenlítés a hazaiaknak, egy szöglettel felérő hatalmas bedobás után Sead Kolasinac saját csapattársát találta el, David McGoldrick pedig kihasználta az Arsenal-védők bénázását.

Úgy tűnt, ugyanúgy hosszabbítás következik, mint a Norwich-MU párharcban, de a bíró a 2×15 perc előtt még öt percet rápakolt a rendes játékidőre, ez pedig elég volt az Arsenalnak, a nyerőember a spanyol Dani Ceballos lett, aki elgurította a labdát Dean Henderson lábai között.