Vereségnek még nem örült így a visszavonuló gólzsák

A VfB Stuttgart hazai pályán 3-1-re kikapott a Darmstadt csapatától a német labdarúgó-bajnokság másodosztályának utolsó fordulójában, ennek ellenére egy év után visszajutott az élvonalba.

A listavezető Arminia Bielefeld feljutása múlt hét kedd óta biztos volt, de a Bundesliga 2 utolsó játéknapján még három csapat versengett a másik feljutó helyért, valamint az osztályozót érő harmadik pozícióért.

Vasárnap mindhárom együttes kikapott, a Stuttgarthoz hasonlóan a Hamburger SV is hazai pályán veszített (Sandhausen, 1-5), a Heidenheim pedig a bajnok Bielefeld vendégeként maradt pont nélkül (0-3).

Ez a rendhagyó eredménysor a Stuttgartnak kedvezett, amely második lett, ezzel egy év szünet után visszakerült az első osztályba. A csapat a Bundesliga 1963-as megalapítása óta a negyedik idényét töltötte a második vonalban.

A Stuttgart mezében 110 gólt szerző – az utolsót éppen a mostani fordulóban – Mario Gomez profi pályafutása utolsó meccsét játszotta, és feljutással búcsúzott.

A 34 éves támadó a Stuttgart mellett megfordult a Bayern Münchenben és Wolfsburgban, az olasz Fiorentinában, valamint a török Besiktasban. A 78 válogatott meccsén 31 gólt szerző Gomez 2010-ben vb-bronzérmes, 2008-ban Eb-ezüstérmes volt a német csapattal.

Gomez ebben a szezonban hat gólt és egy gólpasszt jegyzett a másodosztályban.

Az osztályozón a Werder Bremen ellenfele a Heidenheim lesz, a Hamburg viszont a következő idényben is a másodosztályban szerepel.

Kiemelt kép: Tom Weller / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP