Hatalmas szívességet tett a barcelonai csapatnak az ellenfél kapusa

Az ősszel az FTC-vel az Európa Liga-csoportkörben mindkétszer döntetlent játszó – Barcelonában 1-1, Budapesten 2-2 – Espanyol  nagyon nehéz helyzetben volt a spanyol bajnokság újraindulása előtt, hiszen úgy állt az utolsó helyen, hogy hat pont volt a hátránya a 17. helyezett Celta Vigo mögött.

A csapat már a harmadik edzőjét fogyasztja az idényben, a hajrának a korábbi 54-szeres spanyol válogatott védővel, Abelardóval vágott neki. Az újraindulást követő első fordulóban a 14. helyezett Alavés volt az Espanyol ellenfele, és a vendégek már a 19. percben elvesztették a kapusukat, Pachecót, aki tanárian húzott le egy indítást – csak éppen a 16-oson kívül fogta meg a labdát, amiért piros lap jár.

Az Espanyol az első félidő hosszabbításában használta ki az emberelőnyt, Bernardo Espinosa fejesét már nem védhette az Alavés cserekapusa, Roberto Jiménez.

Az Espanyol a második félidő elején villámgyorsan megduplázta az előnyét, a kínai Vu Lej használta ki, hogy rosszul léptek ki a védők.