Csak az emberelőnynek köszönheti sikerét a Leverkusen

70 percen át érett a meglepetés Leverkusenben, ahol az Union Berlin őrizte egygólos előnyét, azonban egy kiállítás mindent megváltoztatott.

Kísérteties csend járta be a BayArenát
Egy szurkolót újra kellett éleszteni, a drukkerek addig nem szurkoltak, amíg nem kaptak jó híreket.

Meglepetésre a vendég Union Berlin szerzett vezetést a 39. percben, amikor Marius Bülter elrohant a jobbszélen, pontos beadását pedig Marcus Ingvartsen közelről a kapu jobb alsó sarkába fejelte (0-1).

A 71. percben Christopher Lenz megkapta a második sárga lapját, a hazaiak pedig egy perc alatt kihasználták az emberelőnyt: egy szép kiugratás végén Karim Bellarabi volt eredményes (1-1).

És ez a lendület kitartott a hajrára, a 86. percben egy bal oldali szögletet követően Aranguiz bólintott a jobb alsó sarokba (2-1).

A 91. percben pedig egy kontra végén Moussa Diaby állította be a 3-1-es végeredményt.

A nap másik negyeddöntőjében az Eintracht Frankfurt 2-0-ra nyert a Werder Bremen ellen.