Négy év után keményen visszavágott a spanyol kiscsapat

Az elmúlt tíz évben okozott már meglepetést a CD Mirandés labdarúgócsapata, amely bajnoki szinten a másod- és a harmadosztály között ingázik, a Király-kupában azonban képes a meglepetésekre.

A Setién-éra legnagyobb győzelmét aratta a Barca
A Leganés kapitulált a Camp Nou-stadionban.

2011-12-ben harmadosztályú csapatként kiverte a Villarrealt, a Racing Santandert és az Espanyolt, végül csak az elődöntőben maradt alul 8-3-as gólkülönbséggel az Athletic Bilbaóval szemben.

2015-16-ban a negyeddöntőig jutott, akkor a Málaga és a Deportivo elbúcsúztatása után a Sevilla állította meg a negyeddöntőben.

Lehet, a négy évvel ezelőtti kettős vereség, és 5-0-s összesítés is közrejátszott abban, hogy csütörtökön alaposan visszavágott a riválisnak.

A másodosztályú csapat a harmadik fordulóban már okozott meglepetést, mert az élvonalbeli Celta Vigót hosszabbításban 2-1-re legyőzte, a nyolcaddöntőben aztán parádés játékkal a LaLiga 3. helyén álló Sevillát verte 3-1-re.

A 7. percben Matheus egy beállósokat megszégyenítő befordulás után szerzett vezetést a hazaiaknak (1-0).

A 30. percben megmutatta, hogy megy ez messziről is (2-0).

Az 54. percben a Diego Carlos szabálytalansága miatt megítélt büntetőt a sértett Álvaro Pena vállalta el, de jobbra tartó, félmagas lövését védte a Sevilla cseh kapusa, Tomas Vaclík.

A harmadik gól végül a 85. percben született meg, bár Álvaro Rey majdnem elönzőzte a ziccert (3-0).

A Sevilla a 90. percben Nolito révén szépített, így végül 3-1-es vereséggel búcsúzott.