A City zsenijei újra játszótérré alakítják az angol pályákat

Gólzuhatag Birminghamben, Agüero félelmetes mérföldkőhöz ért.

Úgy fest, újra megtalálta félelmetes énjét a Manchester City. A Premier League bajnoki címéről szinte bizonyosan lemaradó együttes hetek óta szárnyal (2–0, 2–1, 4–1, 3–1) vasárnap este pedig olyan első félidőt produkált, hogy arra még a mindig kritikus Pep Guardiolának is csettintenie kell.

A City az Aston Villa otthonában termelte a gólokat ipari tempóban: a szünetig négy csapást mért a birminghamiekre. Riyad Mahrez duplája még magabiztosabbá tett a csapatot, majd Sergio Agüero és Gabriel Jesús is betalált. Ez utóbbi megmozdulás kapcsán illik megemlíteni a hetek óta csúcsformában futballozó Kevin De Bruynét, aki földöntúli passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe a brazil támadót.

Agüero rekordja mellett sem mehetünk el szó nélkül. A triplázó argentin játékos a 175., a 176. és a 177. találatát jegyezte az angol élvonalban, és ezzel Thierry Henry-t lehagyva ő a sorozat legeredményesebb légiósa.