Rémálma lesz Lukaku miatt a nápolyi védelemnek

Két remek gólt szerzett a belga támadó.

Egészen elképesztő, milyen dominanciával futballozott Romelu Lukaku, az Internazionale belga támadója a Napoli elleni bajnoki első félidejében. A klasszis jó formájáról tudtunk, 17 bajnokin 12 alkalommal volt eredményes korábban, ám a rangadón újra kitett magáért.

Ronaldo triplázott, de más vitte el a show-t a Serie A-ban
Riccardo Orsolini szabadrúgása egy pontot ért a Bolognának.

Az első kiváló megmozdulása a 14. percben történt: a saját térfelének közepén csapott le egy labdára, végigvezette az ellenfél tizenhatosáig, egy csellel elküldte az emberét, majd a behátráló védelem asszisztálása mellett, a kapufa segítségével a hálóba bombázott.

Kicsivel később, a 33. percben hasonló jelenetsor játszódott le: ezúttal az ellenfél térfelének közepén kapott passzt Marcelo Brozovictól, a védők ismét nem támadták meg, csak hátráltak, a belga pedig lőtt egy hatalmasat 16 méterről, amit az olasz válogatott Alex Meret bevédett.

A szünet előtt a nápolyiak tudtak szépíteni Arkadiusz Milik talált be, így a félidőben 1-2 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben visszaállt a kétgólos különbség, a Barcelona által csábított Lautaro Martínez alakította ki a 3-1-es milánói sikert jelentő végeredményt.