Ronaldo triplázott, de más vitte el a show-t a Serie A-ban

Riccardo Orsolini szabadrúgása egy pontot ért a Bolognának.

Nagyüzem van hétfőn a Serie A-ban: az olasz bajnokság 18. fordulójában hat meccset játszanak.

A címvédő Juventus Gonzalo Higuaín találatával, valamint Cristiano Ronaldo triplájával verte a Cagliarit: a portugál zseni előbb egy egyéni akcióból, majd egy büntetőből talált be, végül kilőtte a rövid sarkot (4-0).

A BL-szereplő Atalanta gálázott, 5-0-ra verte a Parmát, míg az AC Milan úgy játszott 0-0-t a Sampdoria ellen, hogy a friss igazolás Zlatan Ibrahimovic az 55. percben szállt be csereként. A 38 esztendős svéd csatár 2794 nap után szerepelt újra a Serie A-ban.

Irgalmatlan nagy gól szakította meg az AS Roma sorozatát
Belottit „hagyta élni” a védője, nagyon megbüntette.

A Bologna hazai pályán a 95. percben szerzett góllal ért el 1-1-es döntetlent a Fiorentina ellen. A firenzeiek az első félidő közepén szereztek vezetést Marco Benassi révén, majd a folytatásban jól védekezve őrizték előnyüket.

A hazaiak aztán a ráadás utolsó percére fordulva a 16-os jobb oldala mellett, az alapvonaltól négy méterre szabadrúgáshoz jutottak, a labdát pedig az olasz válogatott Riccardo Orsolini nagy erővel a rövid felső sarokba rúgta. A Fiorentina rossz szériája így tovább folytatódott, ugyanis ez volt sorozatban a nyolcadik bajnoki meccse, melyen nem tudott győzni.