Szeptember óta először nyert idegenben a Hertha

A Hertha 1-0-ra nyert Leverkusenben a német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szerdai játéknapján, miután Karim Rekik a 64. percben győztesnek bizonyuló gólt szerzett.

A berlini együttes a bajnoki szezonban a szerdai sikerét megelőzően egyszer győzött idegenben, még szeptember végén, emellett három döntetlenje és négy veresége van vendégként.

Ez főleg azért bizonyult kellemetlennek a Leverkusen számára, mert bár a Freiburg tartotta magát 1-1-ig a Bayern München ellen, de a bajorok két hajrában lőtt góllal behúzták a meccset. A 92. percben ráadásul Joshua Zirkzee, egy 18 éves debutáló futballista szerezte az újabb vezető gólt.

Nyert a Mönchengladbach is, így tartja a lépést az RB Leipziggel, mindkét csapat 34 ponttal áll. A duó mögött 30-30 ponttal áll a Dortmund és a Bayern, ötödik helyen pedig a szerdán döntetlent játszó Schalke található 29 ponttal.