Több mint két hónapja vártak erre az Arsenal-szurkolók

Újra nyert a csapatuk a Premier League-ben.

Az angol Premier League-ben már október hatodika óta nyeretlen Arsenal a West Ham United otthonába látogatott a bajnokság 16. fordulójának utolsó mérkőzésén.

Az első félidőben úgy tűnt, folytatódik az „ágyúsok” vesszőfutása, egy szöglet utáni kavarodást ugyanis Angelo Ogbonna zárt le egy pontos fejessel (1-0). Egy óra telt el a meccsből, amikor góllal jelentkeztek a vendégek – Martinelli egalizált –, amivel mintha átszakadt volna az a bizonyos gát: alig öt perccel később Nicolas Pepe találatával már az Arsenal vezetett, majd négy percre rá az iménti gólszerző adott asszisztot Pierre-Emerick Aubameyangnak.

A 3-1-es előnyét megőrizte az Arsenal, így a PL-ben két, minden sorozatot tekintve pedig bő másfél hónap után ünnepelhetett ismét győzelmet. Az együttes kilencedik a tabellán, két ponttal marad le a már nemzetközi szereplést érő ötödik helyen álló Manchester United mögött.