Kínos vereséggel ért véget a Bayern sorozata

Négy kapott gól nélküli győzelmet egy hazai vereség követett.

Bayern–Bayer párharc zárta a német Bundesliga 13. fordulójának szombati játéknapját: a München a Leverkusent fogadta.

Leon Bailey hamar megadta az alaphangot, Kevin Volland passzából megszerezte a vezetést a vendégeknek, amire a 34. percben érkezett a müncheni válasz Thomas Müller révén. Alig egy perc kellett a Leverkusennek, hogy egy Volland–Bailey-összjátékot követően ismét vezetést szerezzen – ugyanúgy a jamaikai játékos szerzett gólt, mint bő húsz perccel korábban.

A Frankfurt elleni 5-1-es vereség óta tétmeccsen négy győzelmet – 16-0-s gólkülönbséggel – jegyző Bayern próbálkozott, de sem az első félidő folytatásában, sem a második félidőben nem jött össze az egyenlítés, még úgy sem, hogy Jonathan Tah kiállítása után az utolsó bő tíz percben már emberelőnyben játszott. Maradt az 1-2, a Leverkusen (22 pont) feljött a hetedik helyre, míg a Bayern 24 ponttal továbbra is negyedik.