Majdnem elszórakozta jelentős előnyét a Leipzig

Kiütésnek indult, szoros meccs lett a Paderborn elleni találkozóból.

Már a negyedik percre kétgólos előnyt harcolt ki az RB Leipzig a Paderborn vendégeként a német Bundesliga 13. fordulójában. Az ismét első helyre ugró együttes végül 3-2-es különbséggel bizonyult jobbnak a szombat délutáni találkozón.

A lipcseieknél ezúttal nem kapott lehetőséget a Bajnokok Ligájában megsérült Gulácsi Péter, és a szintén magyar válogatott Willi Orbán is sérülés miatt hagyta ki a találkozót, melyet Patrik Schick (3. perc), Marcel Sabitzer (4. perc) és Timo Werner (26. perc) góljai döntöttek el, igaz a második félidőben a házigazda alig tíz perc alatt egyre csökkentette a különbséget.

A Hertha 0-2-ről majdnem felállt a Dortmund ellen, de a második félidő elején, 1-2-nél a VAR érvénytelenítette a berliniek találatát, így maradt az 1-2. Nem André Hahn meccse volt a mai: az Augsburg játékosa a 9. percben büntetőt rontott a Köln ellen, majd a 23. percben az első, a 44. percben pedig a második sárga lapját is begyűjtötte – csapata végül 1-1-re végzett idegenben.