Nemzetközi foci bajnokok ligája

Megnyerte BL-csoportját a Barcelona, történelmi meccsen sérült meg Gulácsi

Szoboszlai Dominik és a Salzburg nyert, így még továbbjuthat. Ehhez a zárókörben verni kell a Liverpoolt.

Hat meccs maradt a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai napjának késő esti programjára. Az E jelű csoportban Szoboszlai Dominik gólpassza is kellett ahhoz, hogy a Salzburg idegenben győzze le 4-1-re a Genk csapatát, így megőrizze esélyét a továbbjutásra. A magyar válogatott játékost a 80. percben cserélték le.

Szoboszlai szabadrúgása után öt másodperccel indulhatott ünnepelni a Salzburg
Gólpassz lett belőle, ezzel vezettek, végül 4-1-re nyertek.

A Genk elleni összecsapáson újra betalált a norvég Erling Braut Haaland, ezzel a BL történetének első tinédzsere lett, aki sorozatban öt mérkőzésen is eredményes volt. Mivel a Liverpool és a Napoli ikszelt, az angolok jelenleg tíz, az olaszok kilenc, az osztrákok hét ponttal állnak a tabellán. A továbbjutáshoz Szoboszlaiéknak két hét múlva le kell győzniük otthon a címvédő Liverpoolt, amely még ki is eshet.

Az F-csoportban a Barcelona otthon verte a Dortmundot (3-1), de nagy árat fizetett ezért: Ousmane Dembélét már a 24. percben le kellett cserélni. A 22 éves játékos rosszul fogott talajt, könnyezve hagyta el a pályát. A Barca így megnyerte a csoportját.

Győzött az Inter is Prágában, ezzel megelőzte a dortmundiakat, mindkét együttes hétpontos. Két hét múlva Internazionale–Barcelona és Dortmund–Slavia Praha meccseken dől el a továbbjutás.

A G-csoportban a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig történelmi tett előtt állt, ugyanis tudta: ha hazai pályán nem kap ki a Benficától, először jut tovább a BL egyenes kieséses szakaszába.

Nos, a 89. percben még elég gyászos volt a kép, Emil Forsberg duplája azonban egyenlítést és továbbjutást ért (2-2). A második gólt a 96. percben hozták össze. Gulácsi kezdett, Orbán sérülés miatt nem volt a keretben. A magyar kapus sem játszotta végig a meccset, megsérült a második gólnál, így a 64. percben lecserélték.

A H-csoportban az Ajax nyert a Lille vendégeként, ezzel a kvartett élére ugrott. A hollandok mögött nyolc ponttal áll a Valencia és a Chelsea. Két hét múlva Ajax–Valencia és Chelsea–Lille meccseket rendeznek, még bármelyik csapat kieshet a már búcsúzott Lille mellett.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

E-csoport:
FC Liverpool (angol)–SSC Napoli (olasz) 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Lovren (65.), illetve Mertens (21.)
Genk (belga)–Salzburg (osztrák) 1-4 (0-2)
Gólszerzők: Samata (85.), illetve Daka (43.), Minamino (45.), Hvang Hi Csan (69.), Haaland (87.)

F-csoport:
FC Barcelona (spanyol)–Borussia Dortmund (német) 3-1 (2-0)
Gólszerzők: Suárez (29.), Messi (33.), Griezmann (67.), illetve Sancho (77.)
Slavia Praha (cseh)–Internazionale (olasz) 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Soucek (37. – 11-esből), illetve Martínez (19., 88.), Lukaku (81.)

G-csoport:
Zenit (orosz)–Olympique Lyon (francia) 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Dzjuba (42.), Ozdojev (84.)
RB Leipzig (német)–Benfica (portugál) 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Forsberg (89. – 11-esből, 96.), illetve Pizzi (20.), Carlos Vinícius (59.)