Folytatta menetelését a Liverpool

Jürgen Klopp csapata nehezen nyert a Crystal Palace otthonában.

Arról korábban beszámoltunk, hogy José Mourinho győzelemmel mutatkozott be a Tottenham kispadján, miután csapata 3-2-re nyert a West Ham vendégeként az angol bajnokság 13. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A Tottenham január után nyert ismét idegenbeli bajnokit.

Mourinho egy kicsit magát fényezte a győztes rajt után
Lehetett volna simább is a portugál debütáló mérkőzése, de a lényeg a három pont.

A 16 órakor kezdődő programban még hat mérkőzésre került sor.

A listavezető Liverpool Sadio Mané találatával a 49. percben előnybe került a Crystal Palace otthonában, ám Wilfried Zaha kiegyenlített a 82. percben. A vendégek így is behúzták végül a három pontot, Roberto Firmino a 85. percben döntötte el a meccset a hazai védelem bénázása közepette (1-2).

A második helyen álló Leicester City is újra győzött, sorozatban ötödször, ezúttal a Brighton volt a szenvedő fél. Ayoze Pérez akcióból, Jamie Vardy büntetőből volt eredményes.

Csak ikszelt az Arsenal, méghozzá otthon, az utolsó helyen szerénykedő Southampton ellen. Unai Emery csapata a hetedik helyen áll.