Ami magabiztos győzelemnek indult az Atalanta vendégeként, hamar rémálommá változott a Manchester City számára a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. Kezdődött azzal, hogy már vezetett 1-0-ra a vendég együttes, amikor hosszas huza-vona után sikerült az első félidő hajrájában büntetőhöz jutnia az angol bajnoknak, ám ezt Gabriel Jesus csúnyán elpuskázta.
Aztán szünetben kapust cserélt Pep Guardiola, az első beszámolók szerint ugyanis könnyebb sérülést szenvedett Éderson és inkább nem kockáztatott a manchesteri csapat edzője. Claudio Bravo viszont négy perc alatt gólt kapott – igaz, nem az ő hibájából – és a vérszemet kapó olaszok alaposan megdolgozták a Cityt.
Bravo aztán maga is alakított, a 81. percben messze a tizenhatoson kívül felvágta az ellenfél csatárát, amiért kiállította a játékvezető. A történtek miatt Kyle Walker állt be a kapuba, akit csak ezért hozott be Guardiola, Claudio Bravónak pedig az a nem túl hízelgő érdem jutott, hogy a BL történetének első olyan kapusa, akit becserélése után állítottak ki.
1 – Claudio Bravo is the first ever substitute goalkeeper to be sent off in Champions League history. Rush. #ATAMCI
— OptaJoe (@OptaJoe) November 6, 2019
Végül a Manchester City lepörgette az órát, csalta az időt, ahogy csak tudta, Walkernek pedig csak egyszer kellett védenie.
Kiemelt kép: Marco Luzzani/Getty Images
Ahol a futball esze és szíve találkozik!
Válogatott írások a legjobbaktól.
Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!
Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.
Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.