Messi négyszer villant, a Barcelona vezeti a bajnokságot

Álomgólpassz, szabadrúgásgól, kötény. Megint az argentin vitte a hátán a katalánokat.

Legalább szerdáig az FC Barcelona vezeti a spanyol bajnokságot, miután az együttes legyőzte a Valladolidot a 11. forduló kedd esti mérkőzésén – a Barca a Granadát és a döntetlent játszó Atlético Madridot előzve ugrott az első helyre.

A katalánok már a harmadik percben vezetést szereztek Clement Lenglet védhetetlen lövéséből, amire Kiko még viszonylag gyorsan, alig tíz perccel később válaszolni tudott (1-1). A szünetig azonban megnyugtató előnyt épített a Barca: előbb Lionel Messi szolgálta ki egy remek gólpasszal Arturo Vidalt, majd bő fél óra elteltével az argentin klasszis maga oldotta meg lehetőségét, s szerzett szabadrúgásból nagy gólt (3-1).

A második félidőre is maradt két Barca-gól, persze egyikből sem maradhatott ki Messi: előbb egyedül maradt a védők között, a leshatárról Ivan Rakitic passzával kiugorva pedig a hosszú alsóba bombázott, majd Luis Suáreznek adott nagyon hasonló helyzetben gólpasszt, így nyert a Barcelona 5-1-re.