Nem tudott élre ugrani az Atlético a spanyol bajnokságban

Morata beállt és megint meccset nyert a csapatának.

A spanyol élvonalban hétközi fordulót rendeznek: a 11. kört az Alavés és az Atlético Madrid párharca vezette fel. A vendég Atléti úgy lépett pályára, hogy egy sikerrel legalább késő estig átveheti a vezetést a bajnokságban.

Ehhez azonban nem asszisztált a házigazda, amely az első félidőben hibátlanul őrizte kapuját. A szünetben változtatott Diego Simeone, beküldte Marcos Llorentét, azonban csak a második csere, Álvaro Morata tudta felrázni az Atléticót: a 60. percben beállt, tíz minutummal később pedig gólt szerzett. Morata jó formában van: az Atléti legutóbbi két tétmeccsén is egy-egy találatot jegyzett, ráadásul a Bayer Leverkusen elleni Bajnokok Ligája-találkozón (1-0) szintén csereként beszállva szerzett győztes gólt.

Morata (0-1)

Pérez (1-1)

Ezúttal azonban a spanyol csatár gólja nem döntött: Lucas Pérez a 87. percben egyenlített, így az Atléti fellépett a második helyre, és pontszámban (20 pont) beérte az éllovas Granadát.