Végre nyert idegenben a United, megúszta az égést az Arsenal

Március óta először nyert idegenben a Manchester United. Az angol csapat akkor Párizsban verte a PSG-t a Bajnokok Ligájában, most az Európa Ligában vetett véget rossz sorozatának, miután a Partizan otthonában győzött Martial büntetőből szerzett találatával. Három forduló alatt kétszer nyert és egyszer ikszelt a Manchester, amely vezeti az L csoportot.

Óriási EL-bravúr, Moszkvában verte a Fradi a CSZKA-t
Varga Roland beállt és a meccs hőse lett, a Ferencváros közel 15 év után nyert ismét nemzetközi kupa főtábláján.

Az Arsenal kis híján megégette magát, a londoniak kétszer is hátrányba kerültek otthon a portugál Vitória ellen és egészen a hajráig 1-2-re álltak. A 75. percben aztán beállt Pepe, aki két szabadrúgást is gólra váltott, így az Arsena fordított és a 92. percben megnyerte a mérkőzést.

A Dinamo Kijev 1-1-es döntetlent játszott az FC Köbenhavnnal, míg a Lugano 2-1-re kikapott a Malmö vendégeként.

• Az ukrán együttesben Kádár Tamás sérülés miatt nem volt ott a keretben a dánok elleni összecsapáson.
  • A svájci Luganóban a magyar válogatott Holender Filip a 79. percben állt be, Kecskés Ákos a kispadról nézte végig az összecsapást, míg Vécsei Bálintot nem nevezték a svédek elleni mérkőzésre.

Eredmények – Európa Liga, 3. forduló

A csoport:
Sevilla (spanyol)-Dudelange (luxemburgi) 3-0 (0-0)
Qarabag (azeri)-APOEL (ciprusi) 2-2 (1-2)
Az állás: 1. Sevilla 9 pont, 2. Qarabag 4, 3. Dudelange 3, APOEL 1

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (0-1)
Malmö (svéd)-Lugano (svájci) 2-1 (2-0)
Az állás: 1. FC Köbenhavn 5 pont (3-2), 2. Dinamo Kijev 5 (2-1), 3. Malmö 4, 4. Lugano 1

C csoport:
Getafe (spanyol)-Basel (svájci) 0-1 (0-1)
Trabzonspor (török)-Krasznodar (orosz) 0-2 (0-0)
Az állás: 1. Basel 7 pont, 2. Getafe 6, 3. Krasznodar 3, 4. Trabzonspor 1

D csoport:
PSV Eindhoven (holland)-LASK Linz (osztrák) 0-0
Sporting Lisboa (portugál)-Rosenborg (norvég) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. PSV Eindhoven 7 pont, 2. Sporting Lisboa 6, 3. LASK Linz 4, 4. Rosenborg 0

E csoport:
Rennes (francia)-CFR Cluj (román) 0-1 (0-1)
Celtic Glasgow (skót)-SS Lazio (olasz) 2-1 (0-1)
Az állás: 1. Celtic Glasgow 7 pont, 2. CFR Cluj 6, 3. SS Lazio 3, 4. Rennes 1

F csoport:
Eintracht Frankfurt (német)-Standard Liege (belga) 2-1 (1-0)
Arsenal (angol)-Vitória (portugál) 3-2 (1-2)
Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Eintracht Frankfurt 6, 3. Standard Liege 3, 4. Vitória 0

G csoport:
FC Porto (portugál)-Glasgow Rangers (skót) 1-1 (1-1)
Young Boys (svájci)-Feyenoord (holland) 2-0 (2-0)
Az állás: 1. Young Boys 6 pont, 2. Glasgow Rangers 4 (3-3), 3. FC Porto 4 (3-4), 4. Feyenoord 3

H csoport:
Ludogorec (bolgár)-Espanyol (spanyol) 0-1 (0-1)
CSZKA Moszkva (orosz)-Ferencváros 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Espanyol 7 pont, 2. Ludogorec 6, 3. Ferencváros 4, 4. CSZKA Moszkva 0

I csoport:
Gent (belga)-VfL Wolfsburg (német) 2-2 (1-2)
St. Etienne (francia)-Olekszandrija (ukrán) 1-1 (1-1)
Az állás: 1. Wolfsburg 5 pont (6-4), 2. Gent 5 (6-5), 3. St. Etienne 2 (4-5), 4. Olekszandrija 2 (3-5)

J csoport:
AS Roma (olasz)-Borussia Mönchengladbach (német) 1-1 (1-0)
Basaksehir (török)-Wolfsberg (osztrák) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. AS Roma 5 pont, 2. Wolfsberg 4 (5-2), 3. Basaksehir 4 (2-5), 4. Mönchengladbach 2