Gulácsiék otthon bukták el veretlenségüket

Elveszítette veretlenségét a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig a német Bundesligában, miután hazai pályán 3-1-re kikapott a Schalkétől.

A vendégek a 29. percben Salif Sané fejesével szereztek vezetést (0-1).

A 43. percben egy videobírói segítséggel megítélt büntetőt a marokkói Amine Harit a kapu jobb oldalába lőtt (0-2).

Az 58. percben egy sakk-matt kontra végén Rabbi Matondo is betalált (0-3).

A lipcseiek szépítő gólját a 83. percben Emil Forsberg szerezte., távoli lövését csúnyán bevédte a gelsenkircheni kapus (1-3).

A 6. forduló után a Bayern München átvette a vezetést, a címvédő az újonc és utolsó helyezett Paderborn otthonában megszenvedett a 3-2-es győzelemért.

A Szalai Ádámot végig soraiban tudó Mainz saját pályán kapott ki 1-0-ra a Wolfsburgtól, de idegenben győzött egyaránt 3-0-ra a Bayer Leverkusen és a Mönchengladbach is.

A hazai csapatok becsületét a Borussia Dortmund mentette meg, amely ugyan nem tudott nyerni pályaválasztóként, de legalább nem szenvedett vereséget a Werder Brementől (2-2).

Bundesliga, 6. forduló

Augsburg – Leverkusen 0-3 (0-1)
gól: Neiderlechner (34., öngól), Volland (76.), Havertz (85.)

Hoffenheim – Mönchengladbach 0-3 (0-1)
gól: Plea (43.), Thuram (65.), Neuhaus (83.)

Mainz – Wolfsburg 0-1 (0-1)
gól: Tisserand (9.)

Paderborn – Bayern München 2-3 (0-1)
gól: Proger (68.), J. Collins (84.), illetve Gnabry (15.), Coutinho (55.), Lewandowski (79.)

RB Leipzig – Schalke 1-3 (0-2)
gól: Forsberg (83.), illetve S. Sané (29.), Harit (43., 11-esből), Matondo (58.)

Dortmund – Bremen 2-2 (2-1)
gól: Götze (9.), Reus (41.), illetve Rashica (7.), Friedl (55.)

Kiemelt fotó: JAN WOITAS / dpa-Zentralbild / dpa Picture-Alliance