Willi Orbán is betalált, élen maradt a Leipzig

A listavezető RB Leipzig a tizedik helyen álló Werder Bremenhez látogatott szombaton a német bajnokság ötödik fordulójában.

Gálázott a Bayern, végre nyert a Hertha
A berliniek szintén nullapontos Padernborn ellen nyertek 2-1-re.

Az egyformán magyar válogatott, csapatkapitány Willi Orbán, illetve a kapus Gulácsi Péter együttese egyértelmű esélyese volt a találkozónak, mivel tétmérkőzésen a májusi kupadöntőben kapott ki legutóbb, a Bayerntől, ráadásul az előző Bundesliga-fordulóban 1-1-re hozta a címvédő bajorok elleni rangadót.

Ennek megfelelően a vezetést is megszerezték, Orbán a 13. percben, fejesből talált be.

A 35. percben Marcel Sabitzer 25 méteres szabadrúgásból lőtt óriási gólt (0-2).

A 64. percben esélyt kapott a hazai csapat, Konrad Laimer piros lapja miatt ugyanis megfogyatkozott az ellenfél. Azonban az emberelőny sem segített, a Leipzig a 83. percben egy kontra végén ismét betalált: Amadou Haidara lövését még védte Jirí Pavlenka kapus, de a kiütött labdát Marcelo Saracchi bepasszolta az üres kapuba (0-3).

Győzelmével az RB Leizig öt forduló után is a Bundesliga élén áll.