Gálázott a Bayern, végre nyert a Hertha

Nem okozott gondot a Köln a Bayern Münchennek a német labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában, a bajorok megőrizték a Crvena zvezda elleni BL-csoportmérkőzésen mutatott góllövő formájukat, és ezúttal 4-0-ra nyertek.

Bár az első félidőben csupán egy gól született, a Bayern már a 3. percben megszerezte a vezetést Robert Lewandowski révén, azaz pillanatnyi esélyt sem hagyott a vendégeknek (1-0).

A szünet után ismét három percet kellett várni, és újra Lewandowski volt eredményes (2-0).

Az 59. percben Kingsley Ehizibue szabálytalankodott Philippe Coutinhóval a 16-oson belül, a holland védő piros lapot, a Bayern büntetőt kapott. Coutinho be is rúgta, de mivel többen bemozdultak, és a lövés előtt a 16-on belülre léptek, a játékvezető megismételtette a tizenegyest. A brazil megőrizte a hidegvérét, és másodszor sem hibázott (3-0).

A 73. percben Ivan Perisic is betalált, beállítva a 4-0-s végeredményt.

Megszerezte első győzelmét a forduló előtt utolsó helyen álló Hertha, amely szintén nullapontos Padernborn ellen nyert 2-1-re.