Nemzetközi foci bajnokok ligája

Bundesliga vagy BL, Szoboszlaiéknak egyre megy

Ter Stegen tizenegyest hárított Dortmundban.

Nem viccel a Red Bull Salzburg, Szoboszlai Dominik együttese. Az osztrák Bundesliga idénybeli hét mérkőzésén 21 pontot szerzett, a 34–6-os gólkülönbség pedig egészen félelmetes. A Salzburg a BL-csoportkör első fordulójában sem adta alább, már az első játékrészben eljutott öt találatig.

A főhős a triplázó norvég Erling Braut Haland volt, ugyanakkor örömmel jelentjük, Szoboszlaié volt a slusszpoén, 18 esztendős honfitársunk nagyszerűen ért fel a támadáshoz, és közelről lőtt gólt a félidő végén. A vége 6–2 lett, vagyis a Salzburg a Bajnokok Ligájában bőven túlszárnyalta az osztrák ligaátlagát, a meccsenként szerzett 4.8 gólt.

Viszonylag eseménytelen mérkőzéseket játszottak Európa óriásai. A Barcelona sokat köszönhet Marc-Andre ter Stegen kapusnak, aki ihletett formában teljesített Dortmundban, az 57. percben például kivédte honfitársa, Marco Reus tizenegyesét. Maradt a 0–0, a katalán híveknek mégis van okuk az örömre, ugyanis visszatért (csereként szállt be) a legnagyobb sztár, Leo Messi.

A Napoli Dries Mertens büntetőjével és Fernando Llorente góljával 2–0-ra legyőzte a címvédő Liverpoolt, és égett egy másik angol csapat, a Chelsea is (Valencia, 0–1). Győzelemmel kezdett ezzel szemben a Gulácsi Pétert és Orbán Willit soraiban tudó Leipzig, amely Timo Werner duplájával diadalmaskodott a Benfica otthonában.

Kiemelt kép: David Geieregger/SEPA.Media /Getty Images

BL-csoportkör, 1. forduló

E-csoport

Napoli–Liverpool FC 2–0 (0–0)

Gólszerző: Mertens (81. – 11-esből), Llorente (90+2.)

Salzburg–Genk 6–2 (5–1)

Gólszerző: Haland (2., 34., 45.), Hvang Hi Csan (36.), Szoboszlai (45+2.), Ulmer (66.), ill. Lucumi (40.), Samata (52.)