Újabb zseniális futballsztár lépett le a porondról

Visszavonult a Barca és az Inter egykori csatárklasszisa, Samuel Eto'o.

A 38 esztendős kameruni csillag az Instagram-oldalára feltett posztban tudatta, felhagy az aktív futballal. Samuel Eto’o több mint két évtizeden át riogatta a védőket, fantasztikus pályafutása során megfordult a Mallorcában, a Real Madridban, a Barcelonában, az Interben, az Anzsiban, a Chelsea-ben, az Evertonban és a Sampdoriában is.

A Mallorcával Király-kupát, a Barcelonával három bajnoki címet, két BL-t és spanyol Szuperkupát, valamint egy Király-kupát, az Interrel két olasz kupát, egy scudettót, egy BL-t, egy olasz Szuperkupát és egy klubvilágbajnokságot nyert.

Eto’o négyszer lett Afrika legjobb labdarúgója, a kameruni nemzeti együttesben 118 mérkőzésen 56 gólt szerzett, kétszeres Afrika-kupa-győztesnek és olimpiai bajnoknak mondhatja magát. Legutóbb a katari Qatar SC-ben szerepelt.

Kiemelt kép: Ulrik Pedersen/NurPhoto via Getty Images