Werner megállíthatatlan, harmadszor is nyert a Leipzig

Megnyerte harmadik bajnokiját az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokságban, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló csapat ezúttal a Borussia Mönchengladbach otthonában győzött 3-1-re.

Az első félidőben a szintén veretlen, de csupán négypontos hazaiak többet birtokolták a labdát, többször próbálkoztak, gólt mégis a lipcseiek szereztek. A 38. percben Emil Forsberg nagyszerű labdájával Timo Werner lépett ki, és okosan kötényben elgurítva a labdát megszerezte a vezetést (0-1).

Az egy hete szerződést hosszabbító válogatott csatár ezzel a szezon mindegyik bajnokiján betalált, ezúttal duplázott is, hiszen a második félidő elején is betalált (0-2).

A négyperces hosszabbítás elején Breel Embolo szép fejessel szépített (1-2).

Sőt, a 93. percben ismét a svájci válogatott támadó került ziccerbe, de a léc fölé fejelt. És még mindig nem volt vége, Gulácsi kirúgása után a labda Werner elé került, aki ha már ziccerben volt, ezt is beverte (1-3).