Hezitálás után előbb hosszabbított, majd gólt szerzett

Meglepte saját szurkolóit is Timo Werner, az RB Leipzig válogatott csatára, akivel kapcsolatosan a német sajtó azt sugallta, kitölti szerződését, majd jövőre a Bayern Münchenhez igazol. Ezek után robbant a bomba: a vasárnapi, Frankfurt elleni bajnoki előtt a klub hivatalosan is bejelentette, hogy a 23 éve támadó 2023-ig hosszabbított.

Werner korábban többször kijelentette, szeretne topklubban futballozni, így nem véletlenül terjedt el a hír, hogy Münchenbe igazol. Pedig korábbi edzője, Ralf Rangnick júniusban már jelezte, ha ő lenne Werner tanácsadója, már javasolta volna a szerződés megújítását.

„Természetesen örülünk annak, hogy Timo Werner úgy döntött, hogy meghosszabbítja szerződését és folytatja az eddig megkezdett utat” – nyilatkozta Markus Krösche sportigazgató.

Szerettem volna biztos lenni abban, hogy megtehetem a következő lépéseket ebben a klubban. És bizony a helyes döntések meghozatalához kicsit hosszabb időre van szükség. De most már csak arra koncentrálhatok, hogy a lehető legsikeresebb legyek a csapattal

– mondta Werner.

Hogy ennek nyomatékot adjon, a Frankfurt ellen már a 10. percben eredményes volt (1-0).

A 80. percben a gólpasszt adó Yussuf Poulsen is betalált, gyönyörű kapáslövésével nőtt kettőre a hazaiak előnye (2-0).

A 2-1-es végeredményt a 89. percben Goncalo Paciencia állította be.

A győztes csapatban a magyar válogatott kapus, Gulácsi Péter, és a védő Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést.

A Hertha nem tudta átmenteni múlt heti, müncheni formáját, a berlini csapat a Bayern elleni döntetlen után hazai közönség előtt 3-0-ra kikapott a Wolfsburgtól.