Holmanék is csoportkörbe jutottak az EL-ben

Az összes selejtezős párharcot lejátszották a második számú európai kupasorozatban.

A Ferencvárosi TC mellett a teljes mezőny pályára lépett csütörtökön az Európa Liga-selejtező rájátszásában.

A Szalai Attilát végig a soraiban tudó Apollón 4-0-ra kapott ki odahaza a PSV-től, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól. A Holman Dávidot a 88. percig pályán tudó Slovan Bratislava csoportkörös, miután idegenben 3-2-re kapott ki a PAOK-tól – összesítésben 3-3, két idegenben lőtt góllal jutott tovább a szlovák együttes.

A Nagy Dominiket a 73. percben pályára küldő Legia Warszawa sem lesz ott a csoportkörben: 1-0-ra kapott ki a Rangers vendégeként, így a skótok léptek tovább.

Európa Liga-playoff, visszavágók

Qarabag (azeri)–Linfield (északír) 2-1 (1-0) Továbbjutott: Qarabag (4-4, idegenben lőtt több góllal)
Riga (lett)–FC Köbenhavn (dán) 1-0 (0-0) Tj.: Köbenhavn (3-2)
AIK (svéd)–Celtic (skót) 1-4 (1-2) Tj.: Celtic (6-1)
Apollón (ciprusi)–PSV Eindhoven (holland) 0-4 (0-0) Tj.: PSV (7-0)
BATE Boriszov (fehérorosz)–FK Asztana (kazah) 2-0 (1-0) Tj.: Asztana (3-2)
Bnei Jehuda (izraeli)–Malmö (svéd) 0-1 (0-1) Tj.: Malmö (4-0)
Molde (norvég)–Partizan (szerb) 1-1 (0-0) Tj.: Partizan (3-2)
PAOK (görög)–Slovan Bratislava (szlovák) 3-2 (0-1) Tj.: Slovan (3-3, idegenben lőtt gólokkal)
Zorja (ukrán)–Espanyol (spanyol) 2-2 (0-1) Tj.: Espanyol (5-3)
Szpartak Moszkva (orosz)–Braga (portugál) 1-2 (0-2) Tj.: Braga (3-2)
Antwerp (belga)–AZ Alkmaar (holland) 1-4 (0-0, 1-1, 1-3) Tj.: Alkmaar (5-2)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Feyenoord (holland) 0-3 (0-0) Tj.: Feyenoord (6-0)
Trabzonspor (török)–AEK Athén (görög) 0-2 (0-2) Tj.: Trabzonspor (3-3, idegenben lőtt több góllal)
Dudelange (luxemburgi)–Ararat (örmény) 2-1 (0-1, 2-1, 2-1) Tj.: Dudelange (tizenegyesekkel 5-4)
Ferencvárosi TC–Suduva (litván) 4-2 (2-1) Tj.: Ferencváros (4-2)
Rijeka (horvát)–Gent (belga) 1-1 (1-1) Tj.: Gent (3-2)
Maribor (szlovén)–Ludogorec (bolgár) 2-2 (0-2) Tj.: Ludogorec (2-2, idegenben lőtt gólokkal)
Eintracht Frankfurt (német)–Strasbourg (francia) 3-0 (1-0) Tj.: Frankfurt (3-1)
Rangers (skót)–Legia Warszawa (lengyel) 1-0 (0-0) Tj.: Rangers (1-0)
Wolverhampton Wanderers (angol)–Torino (olasz) 2-1 (1-0) Tj.: Wolverhampton (5-3)
Guimaraes (portugál)–FCSB (román) 1-0 (0-0) Tj.: Guimaraes (1-0)

Kiemelt kép: Arne Dedert/dpa/AFP