Nekiestek Messinek, páros kiállítás lett a vége

Gary Medel indította a balhét a Copa América bronzmeccsén.

A 2019-es Copa Américán Argentína és Chile lépett pályára a csalódott csapatok csatáján, azaz a bronzmérkőzésen.

Az argentinok már a 12. percben vezetést szereztek: Lionel Messi mesteri gólpassza után Sergio Agüero gyalogolt be szinte a kapuig.

Tíz perccel később Paulo Dybala is betalált, így már kettőre nőtt az előnyük.

Aztán a 37. percben ritkán látott jelenet következett: Messit kiállították. A videófelvételek alapján nem ő volt a főbűnös, inkább a chilei Gary Medel indította a balhét, mégis páros piros lap lett a vége…

A két játékos nincs nagy barátságban: Medel négy éve, a Copa fináléjában gyomorszájon rúgta Messit.

Érdekesség, hogy a 135-szörös válogatott Messi korábban egyszer lett kiállítva a nemzeti csapatban, épp a debütálásán, 2005-ben, amikor a Magyarország elleni budapesti meccsen 91 másodperccel a pályára lépése után lekönyökölte Vanczák Vilmost.

Az 59. percben Arturo Vidal tizenegyesgóljával még szépítettek a chileiek, de a bronz így is Argentínáé lett (2-1).