Hatgólos edzőmeccset játszott a Mol Fehérvár

A Topolyával nem bírt a Nikolics-csapat, 3-3 lett a vége.

Az Európa Liga-rajtra készülő Mol Fehérvár FC a szerb élvonal újonca, a Topolyai SC ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen, Felcsúton.

Az első félidőt a meleg miatt ivószünet szakította meg, viszont így is négy gólig jutottak a felek: Futács Márkó révén szerzett vezetést a Fehérvár, amire Vladimir Siladji válaszolt. Az egyenlítő gól után Elek Ákos rögtön bevette a vendégek kapuját, viszont Siladji sem várt sokat a második találatával, egy percen belül egyenlített (2-2). Elek révén harmadszor is a hazaiak kerültek előnybe, de Nenad Lukics 3-3-ra módosította az állást, s végül ezzel az eredménnyel ért véget a találkozó.

A nap másik NB I-es érdekeltségű mérkőzésén a Kaposvári Rákóczi FC a szlovéniai Lendván lépett pályára: a helyi NK Nafta 3-2-re nyert.

Nemzetközi felkészülési mérkőzések

Mol Fehérvár FC–FK TSC (szerbiai) 3-3 (2-2)
Gólszerzők: Futács (12.), Elek Á. (29., 65.), illetve Siladji (28., 30.), Lukics (78.)

NK Nafta 1903 (szlovén)–Kaposvári Rákóczi FC 3-2 (2-0)

Kiemelt kép: molfehervarfc.hu