Az USA és Dél-Korea is a nyolc között az U20-as vébén

Kedden zárultak a nyolcaddöntők. Az Argentínát búcsúztató Mali az utolsó továbbjutó.

Kedd este három mérkőzés zárta a lengyelországi U20-as világbajnokság nyolcaddöntőjét: a csoportkörből hibátlanul továbbjutó franciák az USA-val, Japán Dél-Koreával, míg Argentína Malival csapott össze.

Némi meglepetésre a franciáknak ez a kör jelentette a végállomást: ugyan Amine Guiri és Nabil Alioui találatával fordítottak (2-1), de a duplázó Sebastian Soto negyed órával a rendes játékidő vége előtt egyenlített, majd Justin Rennicks a győztes találatot is megszerezte az amerikaiaknak. A Japán–Dél-Korea találkozó is a hajrában dőlt el: O Sze-Hun a 84. percben lőtte a meccs egyetlen gólját, így a koreaiak lehetnek ott a negyeddöntőben.

Az Argentína–Mali találkozó tizenegyes-párbaj után dőlt el: Adolfo Gaich gólját Abdoulaye Diaby találata követte, utóbbi azonban a ráadás első percében a saját kapuját is bevette, így a dél-amerikaiak ismét vezettek (2-1). A 116. percben becserélt Boubacar Konte viszont a ráadás ráadásában egalizált egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után, így tizenegyesrúgások következtek: a dráma ekkor jött, Tomas Chancalay ugyanis kihagyta a maga rúgását, a mali játékosok viszont nem hibáztak, így ők lehetnek ott a negyeddöntőben.