Óriási Liverpool-hajrá, az utolsó forduló dönt a PL-ben

A Newcastle elleni döntetlen alkalmával sérült meg a klasszis.

A Newcastle–Liverpool találkozó zárta az angol Premier League 37. fordulójának szombati játéknapját: a vendégeknek bírt nagyobb téttel a találkozó, akik továbbra is óriási csatát vívnak a bajnoki címért a Manchester Cityvel – miközben még a Bajnokok Ligájában is talpon vannak, igaz 3-0-s hátrányból várják a Barcelona elleni visszavágót.

Egy szögletnél Virgil Van Dijk emelkedett a legmagasabbra (konkrétan megelőzte a komplett védelmet…), és fejjel szerzett vezetést a vendégeknek a 13. percben. A liverpooli öröm hét percig tartott, Christian Atsu kipattanóból rontotta el az ünneplést. Gyorsan jött a válasz a „vörösök” oldaláról: Mohamed Szalah nem hibázott egy remek beadás után – öt méterről kellett a hosszúba helyeznie.

A második félidőből nem telt el tíz perc, amikor Salomon Rondon vágott a hosszú sarokba egy szöglet után ide-oda pattogó labdát (2-2). A hajrában Szalaht elveszítette a Pool: a kapussal ütközött, hordágyon kellett levinni a valószínűleg agyrázkódást szenvedő játékost. Azonban nem maradt a 2-2: a 86. percben Divock Origi megnyerte a meccset a vendégeknek.

A győzelemmel 94-re növelte pontjai számát a Liverpool, amivel az élre állt, megelőzve a hétfőn a Leicester ellen pályára lépő, 92 pontos Manchester Cityt.

Premier League, 37. forduló, szombati mérkőzések:

Newcastle United–FC Liverpool 2-3 (1-2)
Gólszerző: Atsu (20.), Rondon (54.), illetve van Dijk (13.), Szalah (28.), Origi (86.)