Kettő-nullról omlott össze a Dortmund, lehet, hogy oda a bajnoki cím

Sok bajor szurkolónak szerzett ismét örömet a negyvenéves Claudio Pizarro.

A Bayern München kora délutáni győzelme miatt a Borussia Dortmundnak is nyernie kellett a Werder Bremen vendégeként a német Bundesliga 32. fordulójában, ha továbbra is versenyben akart maradni a bajnoki címért.

Hat percre volt szüksége a sárgamezeseknek, hogy ezt góllal igazolják: Christian Pulisic egy remek szóló végén gurított a hálóba az elfekvő kapus mellett – három védő próbálta megállítani, egyiknek sem sikerült. Az első félidőt Paco Alcácer foglalta keretbe: 25 méteres szabadrúgása védhetetlenül pókhálózta ki a felső sarkot.

Amilyen jól kezdett, olyan rosszul folytatta viszont a vendég együttes: a csereként beállt Kevin Mohwald szépített a 70. percben, majd öt minutummal később már egyenlő volt az állás – Claudio Pizarro járt túl a védelem eszén. A 2-2 megfogta a vendégeket, akik már nem tudtak újítani: a múlt heti vereség után most két pontot veszítettek, így hátrányuk már négy egység a Bayern München mögött két fordulóval a bajnokság vége előtt.