LEIPZIG, GERMANY - MARCH 30: Peter Gulacsi of RB Leipzig celebrates after his team's fourth goal during the Bundesliga match between RB Leipzig and Hertha BSC at Red Bull Arena on March 30, 2019 in Leipzig, Germany. (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Gulácsi Péterék a klub történetének első kupadöntőjét hozták össze

Kedd este játszotta a Német Kupa elődöntőjét Hamburgban a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig.

A lipcsei csapat már a 12. percben vezetést szerzett szögletből, majd két kapufát is lőtt, így aztán hamar fel kellett ébrednie a HSV-nek. Ez megtörtént, bár a semmiből, egy eladott labda utáni szenzációs lövéssel egalizáltak a hazaiak: Bakery Jatta tekert úgy Gulácsi fölött a kapuba, hogy a magyar kapus csak beleérni tudott. Ettől fellelkesült a Hamburg, feljött játékban is a Leipzig mellé, de félidőben maradt 1-1 az állás.

Térfélcsere után is Jatta ficánkolt, de vezetést újra a vendégek szereztek, miután Yussuf Poulsen akrobatikus mozdulata után a labdát csak saját kapujába tudta továbbítani egy védő. Ez demoralizálta a HSV-t, majd a lipcseiek előbb kapufát, gólt is lőttek Emil Forsberg révén, ezzel eldőlt a továbbjutás a 72. percben.

Az RB Leipzig története során még soha nem jutott be a sorozat döntőjébe.

A fináléban a szerdai Werder Bremen-Bayern München mérkőzés győztesével találkoznak majd Gulácsiék.