Gulácsi Péterék a klub történetének első kupadöntőjét hozták össze

Kedd este játszotta a Német Kupa elődöntőjét Hamburgban a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig.

A lipcsei csapat már a 12. percben vezetést szerzett szögletből, majd két kapufát is lőtt, így aztán hamar fel kellett ébrednie a HSV-nek. Ez megtörtént, bár a semmiből, egy eladott labda utáni szenzációs lövéssel egalizáltak a hazaiak: Bakery Jatta tekert úgy Gulácsi fölött a kapuba, hogy a magyar kapus csak beleérni tudott. Ettől fellelkesült a Hamburg, feljött játékban is a Leipzig mellé, de félidőben maradt 1-1 az állás.

Térfélcsere után is Jatta ficánkolt, de vezetést újra a vendégek szereztek, miután Yussuf Poulsen akrobatikus mozdulata után a labdát csak saját kapujába tudta továbbítani egy védő. Ez demoralizálta a HSV-t, majd a lipcseiek előbb kapufát, gólt is lőttek Emil Forsberg révén, ezzel eldőlt a továbbjutás a 72. percben.

Az RB Leipzig története során még soha nem jutott be a sorozat döntőjébe.

A fináléban a szerdai Werder Bremen-Bayern München mérkőzés győztesével találkoznak majd Gulácsiék.