Arsenal's French striker Alexandre Lacazette (2ndR) shoots to score a free-kick during the UEFA Europa League quarter-final second leg football match Napoli vs Arsenal on April 18, 2019 at the San Paolo stadium in Naples. (Photo by Andreas SOLARO / AFP)

Az Arsenal, a Chelsea és a Valencia is kettős győzelemmel EL-elődöntős

A Praha nagyot küzdött, de a Stamford Bridge-en lőtt három gól is kevés volt. A Benfica kétgólos előnye elfogyott Frankfurtban.

Csütörtök este egyidőben rendezték az Európa Liga-negyeddöntő négy visszavágóját: az olasz Napoli, az angol Arsenal és Chelsea, a spanyol Valencia és Villarreal, a német Eintracht Frankfurt, a portugál Benfica és a cseh Slavia Praha harcolt a négy kiadó elődöntős helyért.

Chelsea's Belgian midfielder Eden Hazard celebrates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Chelsea and Brighton and Hove Albion at Stamford Bridge in London on April 3, 2019. (Photo by Glyn KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

A Chelsea gyorsan dűlőre vitte a dolgot: a 17. percben már 3-0-ra vezetett a Praha ellen, a bombaformában játszó Pedro úgy lőtt gólt, ahogy csak akart – igaz, ebben az ellenfél peches játékosa is óriási segítségére volt. A szünetben már 4-1-re vezetett az angol klub, a csehek azonban Petr Sevcik gyors duplájával visszajöttek a meccsbe (4-3). Ennél többre azonban nem futotta a vendégektől: kétszer verte egy góllal ellenfelét a Chelsea, így készülhet az elődöntőre.

A Napoli szerezte a meccs első gólját az Arsenal elleni visszavágón, de azt les miatt nem adta meg a játékvezető – centiken múlt az olaszok szépítése, akik 2-0-s hátrányból várták a visszavágót. Nem sokkal később Alexandre Lacazette majd’ 30 méterről vette célba a Napoli kapuját szabadrúgásból: az londoniak ásza jól mérte fel, hogy az olaszok kapusa gyakorlatilag saját sorfala mögé állt be, és higgadtan helyezett a kapu jobb oldalába. Ezzel összesítésben már 3-0-ra vezetett a londoni együttes – a vége 1-0 maradt, összesítésben 3-0.

A Valencia és a Frankfurt is otthon nyert 2-0-ra – előbbinek ez biztos továbbjutást ért a Villarreal ellen, utóbbi pedig ledolgozta hátrányát a Benfica elleni párharcban, és 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt gólokkal jutott tovább.

Chelsea–Slavia Praha 4-3 (4-1)
Gólszerzők: Pedro (5., 27.), Deli (öngól, 10.), Giroud (17.), illetve Soucek (26.), Sevcik (51., 54.)
Továbbjutott: Chelsea (5-3)

Kiemelt kép: Andreas Solano/AFP

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.