Minden idők legjobb tíz percét produkálta a dán válogatott

A nyolcvanharmadik percben 3–0, a vége döntetlen. Videón mutatjuk, hogyan történt mindez.

„Sohasem éltem át ilyesmit, szenzációs, ami történt” – lelkendezett Christian Eriksen, a dánok klasszisa, aki gólt nem szerzett, mégis elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy Dánia szűk tíz perc alatt tüntette el a háromgólos hátrányát a Svájc elleni Európa-bajnoki selejtezőben.

Breel Embolo találatával a házigazda már 3–0-ra vezetett a meccs végéhez közeledve, amikor robbant a dán dinamit. A vendégek a 84. és a 88. percben is betaláltak, majd Henrik Dalsgaard érkezett a 93. minutumban.

Nyitókép: FABRICE COFFRINI / AFP

Íme a dán gólok

Európa-bajnoki selejtező

D-csoport

Svájc–Dánia 3–3 (1–0)

Gólszerző: Freuler (19.), Xhaka (66.), Embolo (76.), illetve Jörgensen (84.), Gytkjaer (88.), Dalsgaard (93.)

Írország–Georgia 1–0 (1–0)

Gólszerző: Hourihane (36.)

Az állás: 1. Írország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 4/2, 3. Dánia 1/1, 4. Gibraltár 0/1 (0-1), 5. Georgia 0-2 (0-3)