Ez a braziloknak legalább olyan ciki, mint nekünk a szlovákiai zakó

A tavalyi világbajnokságon a legjobb nyolc között elvérző brazil válogatott a belgák elleni kiesés után zsinórban hat győzelmet aratott, így vágott neki az első 2019-es találkozónak, amelyen Panama volt az ellenfél.

A brazilok kezdőjében sorjáztak a nagy nevek, Éderson védett és az első perctől pályán volt Philippe Coutinho, Casemiro, Arthur, Roberto Firmino, a nyáron a Real Madridhoz csatlakozó Éder Militao, valamint az a Lucas Paquetá, aki először viselte az ötszörös világbajnoknál mitikusnak számító tízes mezt.

A Milan középpályására jó hatással volt a tízes mez, mert ő szerzett vezetést a braziloknak, Casemiro egészen szenzációs beadását lőtte el kapásból, és a panamai kapus csak beleütni tudott a labdába, de védenie nem sikerült.

Négy perc múlva jött a meglepetés, egy szabadrúgás után Adolfo Machado ívelt fejesével egyenlített Panama. A vébé óta ez volt az első gól, amit a brazilok kaptak.

A brazilok nem tudtak könnyen helyzetbe kerülni, mivel Panama beparkolta a buszt a kapuja elé, de amikor sikerült a védelem mögé jutni, akkor eltékozolták a lehetőségeket. Paqueta például duplázhatott volna Firmino egészen pazar lekészítése után.

Hiába szállt be Gabriel Jesus, Felipe Anderson és a Grémióban játszó, európai csapatok által csábított Everton, a vége maradt 1-1, ami váratlan eredmény, és elég ciki a braziloknak.

Real Madrid's French forward Karim Benzema celebrates his second goal during the Spanish League football match between Real Madrid and Athletic Bilbao at the Santiago Bernabeu Stadium in Madrid on April 21, 2019. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP)