Itt a meglepetés: kizúgott a Manchester United az FA Kupából

Az FA Kupa negyeddöntőiben jórészt elmaradt a meglepetés szombat este, egészen a nap zárómérkőzésééig. Az idei év üde színfoltja ugyanis, a Wolverhampton Wanderers 2-1-re legyőzte a Manchester Unitedet.

Húsz perc alatt fordított a Manchester City kétgólos hátrányból
Másodosztályú csapat járt hozzá közel, hogy kiejtse Pep Guardiola csapatát.

A sérülséektől tizedelt vörös ördögök többször csak a kapusuknak, Sergio Romerónak köszönhették, hogy sokáig 0-0 állt az eredményjelzőn, ám Raúl Jiménez végül a 70. percben megtörte a jeget. Kicsit később Diogo Jota is betalált, így elejét is vették a Farkasok az egyenlítés lehetőségének.

Marcus Rashford a hajrában még szépíteni tudott, de a 95. perc után már nem volt idő az egyenlítésre is. A Wolverhampton győzelmével bejutott az FA Kupa elődöntőjébe és a PSG, valamint az Arsenal mellett elmondhatja magáról, hogy legyőzte az Ole Gunnar Solskjaer vezette Manchester Unitedet.

Eredmények – FA Kupa, negyeddöntő

Wolverhampton – Manchester United 2-1 (0-0)
Gólszerző:
Jiménez (70.), Jota (76.) ill. Rashford (95.)

Swansea – Manchester City 2-3 (2-0)
Gólszerző: Grimes 20.), Celina (29.) ill. Bernardo Silva (69.), Nordfeldt (78.), Agüero (88.)

Watford – Crystal Palace 2-1 (1-0)
Gólszerző: Capoue (27.), Gray (79.) ill. Batshuayi (62.)

Nyitókép: Sam Bagnall – AMA/Getty Images