Arsenal's Swiss midfielder Granit Xhaka (L) vies with Rennes' French midfielder Clement Grenier during the UEFA Europa League Round of 16 second leg football match between Arsenal and Rennes at the Emirates Stadium in London on March 14, 2019. (Photo by Ian KINGTON / AFP)

Az Arsenal negyedóra alatt ledolgozta kétgólos EL-hátrányát

Aztán meg is fordította a Rennes elleni párharcot. Két meccsen hosszabbítás döntött az Európa Liga-nyolcaddöntőben, a Frankfurt kiejtette az Intert.

A kora esti három találkozót követően a maradék öt visszavágót is lejátszották az Európa Liga nyolcaddöntőjében csütörtök este.

Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) celebrates after scoring 3-0 during the UEFA Champions League round of 16 second-leg football match Juventus vs Atletico Madrid on March 12, 2019 at the Juventus stadium in Turin. (Photo by Marco BERTORELLO / AFP)

Az Arsenal 3–1-es hátrányból kezdte a Rennes elleni hazai meccset, de Pierre-Emerick Aubameyang és Ainsley Maitland-Niles találataival már 15 perc után továbbjutásra állt. A második félidőben Aubameyang növelte a különbséget, ami a végéig kitartott: az Arsenal 3–0-ra nyert és továbbjutott.

A 0–0-s első találkozó után Milánóban folytatódott az Inter–Frankfurt párharc, nem kis meglepetéssel: a németek már a hatodik percben vezetést szereztek Luka Jovic révén. Ez a gól megpecsételte az olaszok sorsát: a Frankfurt megőrizte előnyét, és idegenbeli győzelemmel nyerte meg a párharcot.

A Barca rárepült a Bundesliga gólkirályjelöltjére
Aki az Inter elleni EL-meccsen is megmutatta, hogy mennyire veszélyes.

A Villarreal az idegenbeli siker után odahaza is legyőzte a Zenitet, így kettős győzelemmel jutott a nyolc közé. A Praha–Sevilla összecsapás második kilencven perce is 2–2-vel zárult, illetve a Benfica és a Zagreb is megismételte az első találkozó 1–0-s eredményét, így ott hosszabbítás követte a rendes játékidőt.

A prágai találkozón első alkalommal szerzett vezetést a Sevilla a 98. percben Franco Vázquez révén, amire viszont még két válasza volt a cseheknek: Mick van Buren után Simon Kjaer az utolsó percben a saját kapuját vette be, így 4–3-mal ért véget a mérkőzés, amivel a hazaiak jutottak tovább.

Szintén eldőlt a kétszer tizenöt perces ráadásban a másik hosszabbításos mérkőzés: Ferro a 94. percben növelte a különbséget, majd a Petar Stojanovic kiállítása után emberelőnybe került hazaiak a fölényt kihasználva újabb gólt szereztek, így a Benfica összesítésben 3–1-gyel ejtette ki a Zagrebet.

A negyeddöntők sorsolását pénteken tartják.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Dinamo Kijev – Chelsea 0–5 (0–3)
Gólszerzők: Giroud (5., 33., 59.), Alonso (45+1.), Hudson-Odoi (78.)
Továbbjutott: Chelsea (8–0)

Krasznodar–Valencia 1–1 (0–0)
Gólszerzők: Szulejmanov (85.), illetve Guedes (93.)
Továbbjutott: Valencia (3–2)

Red Bull Salzburg – Napoli 3–1 (0–1)
Gólszerzők: Dabbur (25.), Gulbrandsen (65.), Leitgeb (92.), illetve Milik (14.)
Továbbjutott: Napoli (4–3)

Arsenal–Rennes 3–0 (2–0)
Gólszerzők: Aubameyang (5., 72.), Maitland-Niles (15.)
Továbbjutott: Arsenal (4–3)

Internazionale – Eintracht Frankfurt 0–1 (0–1)
Gólszerző: Jovic (6.)
Továbbjutott: Frankfurt (1–0)

Villarreal–Zenit 2–1 (1–0)
Gólszerzők: Moreno (29.), Bacca (47.), illetve Ivanovics (91.)
Továbbjutott: Villarreal (5–2)

Slavia Praha – Sevilla 4–3 (1–1, 2–2, 3–3)
Gólszerzők: Ngadeu-Ngadjui (15.), Soucek (tizenegyesből, 47.), Van Buren (102.), Kjaer (öngól, 119.), illetve Ben Yedder (tizenegyesből, 44.), El Haddadi (54.), Vázquez (98.)
Továbbjutott: Slavia (6–5)

Benfica – Dinamo Zagreb 3–0 (0–0, 1–0, 3–0)
Gólszerzők: Jonas (71.), Ferro (94.), Grimaldo (105.)
Továbbjutott: Benfica (3–1)

Kiemelt kép: Ian Kington/AFP