Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez (C) and Barcelona's Spanish midfielder Sergi Roberto celebrate after Barcelona's Brazilian midfielder Philippe Coutinho scored a goal during the UEFA Champions League round of 16, second leg football match between FC Barcelona and Olympique Lyonnais at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 13, 2019. (Photo by Josep LAGO / AFP)

A Barcelona mészárlást rendezett, a Liverpool müncheni bravúrral jutott tovább a Bajnokok Ligájában

Hazai pályán bukott el a Bayern München, a Lyon nem tudott csodát tenni Spanyolországban.

Az angliai döntetlen után joggal reménykedhettek a Bayern München szurkolói, hogy csapatuk sikerrel vívja meg a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőt.

A bizakodást azát gyorsan az aggodalom váltotta fel, Sadio Mané kihasználta Manuel Neuer kapus hibáját, és vezetést szerzett a vendégeknek, Joel Matip öngóljával még az első félidőben egyenlítettek ugyan a hazaiak, de a Liverpool még ekkor is továbbjutásra állt. A németek sorsát van Dijk pecsételte meg. A holland védő góljával azonban még nem volt vége. Az 1-3-as végeredményt Mané állította be.

Jürgen Klopp csapata idegenben harcolta ki, hogy ott legyen a legjobb nyolc között.

Cristiano Ronaldo (Juventus FC) celebrates after scoring his third goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg match between Club Atletico de Madrid and Juventus FC at Allianz Stadium on March 12, 2019 in Turin, Italy.
Juventus won 3-0.
 (Photo by Massimiliano Ferraro/NurPhoto via Getty Images)
Cristiano Ronaldo játszótere: Bajnokok Ligája
Vajon tényleg Ronaldo ütötte ki az egyesek szerint a végső győzelemre is esélyes, a madridi odavágón a Juvét valósággal földbe döngölő Atléticót? Utánajártunk.

Franciaországi 0-0 után fogadta az FC Barcelona a Lyont. Lionel Messi a 18. percben büntetőből szerzett vezetést, amit Philippe Coutinho növelt kettőre. A második félidő derekán Tousart is betalált, így ismét megcsillant a remény a vendégeknek.

A katalánok azonban megrázták magukat. Messi, Pique és Dembelé is betalált. A Barcelona könnyedén jutott a legjobb nyolc közé.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

FC Barcelona – Lyon 5-1 (2-0)
Gólszerzők: Messi (18., 78.), Coutinho (31.), Pique (81.), Dembelé (89.) illetve. Tousart (58.)
Továbbjutott: a Barcelona 5-1-es összesítéssel

Bayern München – Liverpool 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Matip (öngól, 36.) illetve. Mané (26., 84.), van Dijk (69.)
Továbbjutott: a Liverpool 3-1-es összesítéssel

Kiemelt fotó: Josep LAGO / AFP

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.