Nemzetközi foci bajnokok ligája

A Barcelona mészárlást rendezett, a Liverpool müncheni bravúrral jutott tovább a Bajnokok Ligájában

Hazai pályán bukott el a Bayern München, a Lyon nem tudott csodát tenni Spanyolországban.

Az angliai döntetlen után joggal reménykedhettek a Bayern München szurkolói, hogy csapatuk sikerrel vívja meg a Liverpool elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőt.

A bizakodást azát gyorsan az aggodalom váltotta fel, Sadio Mané kihasználta Manuel Neuer kapus hibáját, és vezetést szerzett a vendégeknek, Joel Matip öngóljával még az első félidőben egyenlítettek ugyan a hazaiak, de a Liverpool még ekkor is továbbjutásra állt. A németek sorsát van Dijk pecsételte meg. A holland védő góljával azonban még nem volt vége. Az 1-3-as végeredményt Mané állította be.

Jürgen Klopp csapata idegenben harcolta ki, hogy ott legyen a legjobb nyolc között.

Cristiano Ronaldo játszótere: Bajnokok Ligája
Vajon tényleg Ronaldo ütötte ki az egyesek szerint a végső győzelemre is esélyes, a madridi odavágón a Juvét valósággal földbe döngölő Atléticót? Utánajártunk.

Franciaországi 0-0 után fogadta az FC Barcelona a Lyont. Lionel Messi a 18. percben büntetőből szerzett vezetést, amit Philippe Coutinho növelt kettőre. A második félidő derekán Tousart is betalált, így ismét megcsillant a remény a vendégeknek.

A katalánok azonban megrázták magukat. Messi, Pique és Dembelé is betalált. A Barcelona könnyedén jutott a legjobb nyolc közé.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

FC Barcelona – Lyon 5-1 (2-0)
Gólszerzők: Messi (18., 78.), Coutinho (31.), Pique (81.), Dembelé (89.) illetve. Tousart (58.)
Továbbjutott: a Barcelona 5-1-es összesítéssel

Bayern München – Liverpool 1-3 (1-1)
Gólszerzők: Matip (öngól, 36.) illetve. Mané (26., 84.), van Dijk (69.)
Továbbjutott: a Liverpool 3-1-es összesítéssel

Kiemelt fotó: Josep LAGO / AFP