Harminc perc alatt hármat kapott a Real Madrid, mégis 4-1-re nyert Valladolidban

A hazaiak két gólját is érvénytelenítették les miatt, plusz kihagytak egy büntetőt.

A Real Madrid borzasztó sorozatban volt az utóbbi hetekben. A spanyol sztárcsapat legutóbbi öt meccséből négyet elveszített, ráadásul a Barcelonától a bajnokságban és a kupában is kikapott, az Ajax elleni hazai BL-zakóval (1-4) pedig címvédőként a nyolcaddöntőben búcsúztak az európai porondtól.

„Na, majd a kiesés elől menekülő Valladolid elleni bajnokin magunkra találunk” – gondolhatták a madridiak, csak éppen a hazaiak az első harminc percben háromszor a kapujukba találtak úgy, hogy még egy tizenegyest is kihagytak. Az eredmény ennek ellenére fél óra után csak 1-0 volt, hiszen:

• a 13. percben Rubén Alcaraz gyenge büntetője jócskán a keresztléc fölé ment.
  • a 14. percben Sergio Guardiola lőtte be a labdát a kapuba, de a videóbírózás után les miatt érvénytelenítették azt.
  • a 19. percben Guardiola az ötösről fejelt a bal alsóba, de ennél is leshelyzet volt.
  • a 29. percben már érvényes volt a hazai találat: Anuar Tuhami lőtt a Real kapujába (1-0).

Ez még akkor is borzasztó kezdésnek számított, ha Raphaël Varane a 34. percben egyenlített (1-1).

A második félidőben aztán nem okozott gondot a madridiaknak a három pont megszerzése: Karim Benzema előbb büntetőből, majd akcióból talált be, a végeredményt pedig Luka Modric állította be (1-4). Utóbbi találat előtt emberhátrányba kerültek, hiszen Casemirót kiállította a játékvezető.