Mint beszámoltunk róla, a hétközi kupameccsen aratott 3-0-s siker után a spanyol LaLiga 26. fordulójában is legyőzte a Real Madridot az FC Barcelona, ráadásul ezúttal is lenullázta ellenfelét a Santiago Bernabéu Stadionban: Ivan Rakitic találatával 1-0-ra nyert.
A két együttes között immár 12 pont a különbség a tabellán, s köztük van az egy meccsel kevesebbet játszó Atlético Madrid is – utóbbi 50 pontot gyűjtött eddig, míg a Barca 60-nal áll az élen.
A 2019-es esztendő harmadik El Clásicóját így értékelte a két vezetőedző:
Egy percig sem gondolhatjuk, hogy a Real Madrid halott, sok van még hátra, riválisunk pedig képes arra, hogy egyhuzamban sok pontot gyűjtsön. Aztán ott van még az Atlético Madrid is – abszurd lenne azt gondolni, hogy nincs már versenyben. Amint elkezdenénk veszíteni, a Real ott teremne a nyakunkban. A győzelmek erősítik a hangulatot és magasan tartják az önbizalmat, főleg, ha kettőt a Bernabéuban könyvelsz el. Az előző idényben nagyobb volt az előnyünk, de a Real megnyerte a Bajnokok Ligáját, megmutatta, hogy mindig tud címeket nyerni
– nyilatkozta Ernesto Valverde, a Barcelona trénere, aki szerint sokkal jobban játszottak most, mint a hétközi, 3-0-ra megnyert kupameccsen.
Santiago Solari, a Real Madrid vezetőedzője megkapta: három nap alatt két hazai El Clásicón maradt gól nélkül a csapata, és két vereséggel zárt.
Minden lehetséges módon megpróbáltunk gólt szerezni. Sosem adtuk fel, csapatként játszottunk. Azt hiszem, minden tőlünk telhetőt megtettünk, csak be kellett volna fejezni a helyzeteket
– idézi a Marca a szakembert, aki a 12 pontos hátrányról elmondta: valóban sok, de nem adják fel. Valverde szavait is megerősítette: a bajnokságban és a BL-ben is a végső győzelemért harcolnak továbbra is.
Kiemelt kép: Burak Akbulut/Anadolu Agency/AFP
Ahol a futball esze és szíve találkozik!
Válogatott írások a legjobbaktól.
Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!
Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.
Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.