Két tizenegyesgól mentette meg a Real Madridot

A Levante továbbra sem lesz a kedvenc ellenfele Benzemáéknak.

A spanyol LaLiga vasárnapi játéknapját a Real Madrid Levante elleni vendégjátéka zárta.

Nehezen indult be a Madrid, egy levantei kapufa ébresztette fel a vendégeket a 23. percben. Nem sokkal később már a vendégek előtt adódott lehetőség, de Vinícius Júnior lövését védte a hazai kapus. Toni Kroos sem tudott túljárni Aitor Fernandez Abarisketa eszén, majd ismét a brazil csodagyerek próbálkozott, ezúttal is sikertelenül. A 43. percben a videóbíró segítette ki a vendégeket: kezezésért járt büntető, amit Karim Benzema értékesített.

Erre még válaszolhatott volna a Levante, de Marti Roger kísérletét ismét a kapufa hárította.

Tizenöt perc telt el a második félidőből, amikor már a vas sem volt a Reallal: ismét Roger vette célba a kaput egy centerezést követően, s talán még a kapufát is eltalálta, de annyira a belső élét, hogy a labda védhetetlenül pattant a hosszú sarokba (1-1).

Negyed órával a vége előtt cserélt a Real, a gólszerző Benzemát Gareth Bale váltotta. Percekkel később ismét a VAR segítségével jutott tizenegyeshez a Madrid, melyet épp a csereként beállt walesi lőtt a kapuba. A 86 percben Nachót kiállították második sárga lappal (majd Rubén Rochina is kapott egyet, de a kispadról mehetett zuhanyozni), de ez a végeredményt már nem befolyásolta: két büntetővel nyert a Real, így tapad két riválisára a dobogó alsó fokán.